کارگاه اموزشی خصوصی همسفران: سم زدایی یا سم نزدایی
دوشنبه 4 بهمن 1395 ساعت 23:26 | نوشته ‌شده به دست همسفر المیرا | ( نظرات )

چهاردهمین جلسه از دوره هشتم سری کارگاههای آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه همسفران در نمایندگی قندیان تبریز با دستور جلسه "سم زدایی یا سم نزدایی " و با استادی خانم "فاطمه " و نگهبانی خانم " لیلا " و دبیری خانم " راضیه " در روز دو شنبه مورخ 95/11/4 رأس ساعت 15:00 آغاز به کار نمود .

سخنان استاد: 
سلام دوستان فاطمه هستم همسفر
دستور جلسه امروز در مورد سم زدایی و سم نزدایی است . در تعریف سم زدایی یا همان شبه سقوط آزاد می توان گفت قطع سریع مواد مخدر است که باعث ایجاد شوک مخرب در فرد مصرف کننده می شود و ترمیم این تخریب که خیلی هم سخت است و در بعضی موارد هم غیر قابل جبران.
و نوعی جنایت ناشی از عدم درک خانواده ها و متخصصین در مورد اعتیاد است . به این دلیل جنایت گفته می شود که شخصی که مصرف کننده است و بدن او با مصرف مواد به اعتدال رسیده است و می تواند اعتدال جسم خود را با مواد حفظ کند در صورت قطع موادی که از بیرون وارد بدن فرد می شود و چون  به مرور زمان در طول مصرف مواد مخدر جسم خود شخص هم تولید این مواد را متوقف کرده است  وقتی که سم زدایی انجام می شود مثل این است که در شهر وجودی مصرف کننده زلزله رخ می دهد.  زلزله ای شدید که جبران آن در بعضی مواقع امکان ناپذیر است . 
سم زدایی به چندین روش انجام می گیرد. یکی این است که در بیمارستان به مدت سه روز بستری می کنند و فکر می کنند که جسم شخص مصرف کننده خوب شده است و دیگر مشکل جسمی ندارد. یک روش هم به طریق تعویض خون است که خون جدیدی جایگزین خون شخص می کنند که احنمال دارد مواد خیلی کمی از بدن شخص خارج شود و باز هم مشکل حل نمی شود. در بعضی موارد هم این کار با جراحی و یا دستکاری مغز در صدد علاج اعتیاد صورت می گیرد. به اعتقاد آقای مهندس تئوری   سم زدایی بر مبنای اندیشه های نادرست و خیالی بنیان شده است و می فرمایند که من تعجب می کنم از اشتباه فاحش متخصصین و دانشمندان که چندین بار با شکست متوجه شده است ولی باز هم همان کار را ادامه می دهند. گفته می شود که آزموده را آزمودن خطاست ولی دانشمندان با وجود اینکه در این تجربه با شکست کامل مواجه شده اند ولی باز هم این کار را انجام می دهند و در نهایت،  شکست خوردگان هم می گویند که اعتیاد درمان ندارد و معتاد هم اراده . حرف آخرشان این است. 
ما باید بدانیم که اعتیاد مسمومیت مزمن نیست بلکه جایگزینی مزمن است و مساله سمی بودن مواد یک امر نسبی است. چون وقتی مساله سم مطرح می شود همه گمراه می شوند و به سراغ سم زدایی می روند. در حالیکه خیلی هم مخرب است . به قول آقای مهندس معتادان را مار نگزیده که بخواهیم به بیمارستان منتقل کنیم و سم زدایی شوند تا سم از بدن آنها خارج شود. کسی که به مقدار زیاد قرص مصرف کرده است و یا کسی که فرد عادی است و مصرف کننده نیست ولی براثر اتفاق یک یا یک و نیم گرم مواد مصرف کرده است و یا تریاک خورده است چون بدن این فرد عادت ندارد احتمال دارد که مسموم شود و حتما باید سم زدایی انجام گیرد ولی فردی که مصرف کننده است و بدنش به مصرف مواد عادت دارد و اگر مصرف نکند بدنش به تعادل نمی رسد سم زدایی کردن این شخص ، کاری بسیار بیهوده است و آقای مهندس هم می فرمایند که اگر به این شخص یک استکان آبلیمو هم بدهیم سم زدایی می شود و احتیاجی به هزینه کردن و روش های آنچنانی نیست . 


یک سری از روش های متداول دیگر هم که برای ترک اعتیاد استفاده می شوند از طریق پزشک و با استفاده از دارو  به مدت یک الی دو هفته است. روش های دیگر از طریق طب سوزنی، روش سنتی مثلا کاهش تدریجی مواد ولی به مدت یک یا دو هفته یا نهایتا 40 روز است که نمی توانند موثر باشند و یا از طریق روش های خشن ، بستن بیمار به تخت ، زندانی کردن یا شلاق درمانی که از همان روش های رایج و متداول اشتباه است . روش های دیگر از جمله ورزش درمانی ، موزیک درمانی ، گروه درمانی ، جن و یا جادو درمانی است که اگر هم این روش ها جواب دهند تاثیر آنها کوتاه مدت است. چون یک مقدار از مواد مخدر شاید از بدن خارج شود ولی دوباره بعد از مدتی شخص دچار وسوسه می شود . باید از این افراد پرسیده شود که شما که فکر می کنید مواد مخدر را از بدن این اشخاص خارج کرده اید آیا از ذهن افراد هم خارج کرده اید ؟ در حالیکه هیچوقت با این روش ها از ذهن بیرون نمی آید و اصل مشکل مصرف کننده ها هم این است که مواد مخدر از ذهن آنها خارج نمی شود و وقتی که وسوسه سراغ مصرف کننده می آید یک حمله کوتاه مدت فکری است که نمی شود به راحتی در مقابل آن مقاومت کرد و کم می آورد. 
مصرف کننده ای می تواند در مقابل وسوسه مقاومت کند که آموزش کافی و مناسب ببیند و کم نیاورد و از وسوسه عبور کند . آقای مهندس با فراشناختی که از مساله اعتیاد دارند به این نتیجه رسیده اند که اعتیاد یک بیماری است پس بیماری را ترک نمی کنند بلکه درمان می کنند و بهترین دارو برای کاهش عوارض هر ماده مخدر ، خود همان ماده مخدر است البته به روش تدریجی و به مدت حول و حوش 11 ماه و برای درمان اعتیاد 3 پارامتر را باید در نظر بگیریم که همان مثلث درمان اعتیاد است که شامل سه ضلع جسم ، روان و جهانبینی است. هر فردی که بخواهد اعتیادش درمان شود باید این سه مورد را به موازات هم و باهم جلو ببرد. مثلا جسم یا روان درست شود ولی جهانبینی درست نشود درمان روی فرد اثر نخواهد کرد و مشکل حل نخواهد شد. 
در نتیجه از خدا می خواهیم که همه مصرف کنندگان با انتخاب روش درست درمان شوند و کار هیچ مصرف کننده ای به سم زدایی نیفتد و یا با روش های متداول دیگر ترک نکنند. ان شالله که همه مصرف کنندگان و خانواده های آنها با کنگره 60 آشنا شوند و درمان شوند که بهترین و اصولی ترین راه درمان است و عوارضی ندارد ان شالله که همه با اینجا آشنا می شوند و هرکس که اینجا درمان می شود موفق باشد و هیچ کس از در کنگره ناامید برنگردد . سپاسگزارم که به حرفهایم گوش دادید. 

تهیه گزارش: همسفر منیره 
تایپ و تنظیم: همسفر المیرامی توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات