کارگاه آموزشی خصوصی همسفران کنگره 60 قندیان تبریز
سه شنبه 3 اسفند 1395 ساعت 14:12 | نوشته ‌شده به دست همسفر المیرا | ( نظرات )

چهارمین جلسه از دوره نهم سری کارگاههای آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه همسفران در نمایندگی قندیان تبریز با دستور جلسه "وادی دوازدهم و تاثیر آن روی من" با استادی خانم " ام البنین " و نگهبانی خانم " ناهید " و دبیری خانم " آزیتا " در روز دو شنبه مورخ 95/12/02 رأس ساعت 15:00 آغاز به کار نمود .


با نام و یاد خدا

امروز خدای خودم را بسیار شاکر و سپاسگزار هستم که در این جایگاه قرار گرفته ام و از نگهبان محترم جلسه، خانم ناهید و همچنین از استاد و راهنمای بزرگوارم خانم امانی تشکر می کنم که امروز این جایگاه را به من واگذار کردند تا خدمت کنم .

دستور جلسه امروز در مورد وادی دوازدهم است . در آخر امر ، امر اول اجرا می شود. این 14 وادی نقش خیلی مهمی در زندگی ما دارند و اگر ما بتوانیم این وادی ها را یاد بگیریم و در زندگی خود عملی کنیم صد در صد ما را در مسیر درست زندگی قرار خواهند داد .

این وادی به ما می گوید که در آخر امر ، امر اول اجرا می شود یعنی کاری که از ذهن من عبور می کند و در مورد آن فکر می کنم و خواسته من است و قلباً آن را می خواهم بلافاصله اتفاق نخواهد افتاد و زمان می خواهد تا عملی شود. مثلا وقتی می خواهیم غذا درست کنیم در مورد آن فکر می کنیم که چه چیزی درست کنیم . برای انجام این کار، حداقل یک یا دو ساعت زمان نیاز داریم که وسایل مورد نیاز آن را تهیه کنیم و سپس درست کنیم . این یک مثال جزیی بود . در همه کارها همین طور است.

خداوند به تمامی انسانها اختیار کامل داده است تا سرنوشتمان را خودمان انتخاب کنیم و تاریکی و روشنایی را بر سر راه ما قرار داده است . بستگی به خود ما دارد که چگونه تشخیص دهیم و کدام راه را انتخاب کنیم .

در این دستور جلسه ، زمان بیشتر از هر چیزی به کار گرفته شده است . یعنی ما در کل طول زندگیمان هر هدفی که داریم باید زمان را در نظر بگیریم. شاید مثلا دوست دارم برای خودم یک واحد مسکونی داشته باشم و بیست سال است که راجع به آن فکر می کنم و تا زمانی که من حرکت و تلاش نکرده ام و در راه راست قدم برنداشته  و صبوری نکرده ام به هدفم نخواهم رسید.

همه این عوامل در کنار هم باعث می شوند تا من به خواسته ای که دارم برسم.

اگر بخواهیم راجع به اعتیاد در مورد این دستور جلسه حرف بزنیم کسی که خواسته درمان اعتیاد دارد و وارد کنگره 60 می شود هدف این شخص، رهایی و درمان اعتیاد است که اگر در مسیر درستی هم قرار بگیرد با در نظر گرفتن زمان ، صد در صد به رهایی خواهد رسید.

در کنگره 60 برای درمان اعتیاد مثلث جسم ، روان و جهانبینی که وجود دارد باید به موازات هم به اعتدال برسند . جسم و روان با استفاده از شربت OT در طول ده الی یازده ماه به تعادل می رسند و جهانبینی هرکس متفاوت است که بستگی به استفاده ما از آموزش ها دارد.

مسافری که وارد کنگره 60 می شود و شروع به درمان خود می کند و منظورش رهایی از اعتیاد است از سه مرحله که در کتاب 14 وادی به آن اشاره شده است (تغییر، تبدیل، ترخیص) باید دو مرحله تغییر و تبدیل را پشت سر بگذارد . یعنی اول باید خودش راتغییر دهد مثلا یک زمانی در مسیر درستی حرکت نمی کرد مواد مصرف می کرد دزدی می کرد یا کارهای ضد ارزشی دیگری انجام می داد ولی الان که وارد کنگره شده و می خواهد درمان شود باید خودش را تغییر دهد و در صراط مستقیم قرار بگیرد و به طرف روشنایی ها حرکت کند .

زمانی تبدیل انجام می گیرد که به موقع و با رعایت قوانین به کنگره بیاید و آموزش ها را خوب دریافت کند و تبدیل به مسافری خوب شود. ترخیص هم همان نتیجه ای است که  مسافر می گیرد.

در کنار این سه مرحله ، سه نیروی القا ، احیا و تحرک وجود دارد که برای رسیدن به آخر امر کمک می کند . این سه نیرو به مصرف کننده ای که در صراط مستقیم قرار می گیرد کمک می کنند.

القا، انتقال اطلاعات و آگاهی ها است . اگر در کنار فردی خوب قرار بگیریم خوبی های او به ما القا می شود و اگر در کنار یک انسانی که کارهای ضد ارزشی انجام می دهد قرار بگیریم آن نیرو هم اگر قوی باشد  به ما القا می شود. 

پس در کنگره صد در صد نیروهای خوبی به ما القا می شود چون اینجا با انسان های خوب برخورد داریم و از آموزش های خوب آقای مهندس استفاده می کنیم.

بزرگترین احیا کننده ، قدرت مطلق الله است . کسانی که در گذشته مصرف کننده مواد مخدر بودند زندگی میکردند ولی واقعا مثل مرده بودند که با لطف آقای مهندس دژاکام و با روشن شدن صورت مساله اعتیاد توانستند زنده شوند و به رهایی برسند و به زندگی خود برگردند .

 تحرک هم که اساس هستی است یعنی در کل زندگی باید حرکت داشته باشیم . تا زمانیکه حرکت نکرده ایم هیچ کاری نمی توانیم انجام دهیم . اگر سکون باشد دنیا متوقف می شود .

پس این سه نیرو هم می توانند به ما کمک کنند تا به هدفمان برسیم .

آقای مهندس برای این وادی مثال گندم را زدند. همانطور که هشت ماه طول می کشد تا بذر گندمی که کاشته ایم رشد کند برای همه کارهای دیگر هم زمان نیاز است.

و یا مادری که بچه به دنیا می آورد به نه ماه زمان نیاز دارد . متاسفانه مصرف کننده ها در خیلی از کارها زمان مورد نیاز را در نظر می گیرند ولی در مورد درمان اعتیاد ، اینطور نیست.

انتظار داریم در یک هفته در ده روز، اعتیاد درمان شود. می خواهیم در کوتاه ترین زمان ، سیستمی که در طول چند سال از کار افتاده است را ترمیم کنیم . این کار غیر ممکن است.

می خواهیم زمان را از میان برداریم که امکان پذیر نیست.

اگر جنین در داخل شکم مادرش بتواند در عرض یک ماه کامل شود پس درمان اعتیاد هم در بیست روز امکان دارد. در نتیجه باید صبور باشیم .

برای سفر اولی ها آرزوی موفقیت می کنم . ان شاالله که مسافرتان به رهایی برسد . شاید هنوز زمانش فرا نرسیده باشد. تازه واردین هم باید این زمان 10 الی 11 ماه را در نظر بگیرند.

در آخر ، آقای مهندس به درختکاری اشاره کرده اند . زمانی که مصرف کنندگان، به جامعه به طبیعت و به خود و اطرافیانشان تخریب وارد کرده اند حال باید بتوانند کار مثبتی انجام دهند.

اقای مهندس در سال ده روز را برای درختکاری تعیین کرده اند که مسافری که سفر پالایش و تزکیه خود را شروع کرده است و از رهاییش یک سال گذشته است می تواند یک درخت چه انفرادی و چه به صورت گروهی بکارد و نشانی بر درختی که کاشته است بگذارد تا به آن برسد .

اگر درختش خشک شده باشد و دیگر رشد نکند سال بعد دو درخت بکارد . مسافران تا زمانی که زنده هستند هر سال باید یک درخت بکارند تا دین خود را به طبیعت ادا کنند.

آقای مهندس فرمودند همسفران هم می توانند در این کار سهیم باشند .

ممنون هستم که به صحبت هایم گوش دادید. 


تهیه گزارش : همسفر منیره 

تایپ و تنظیم : همسفر المیرا

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر المیرا جمعه 6 اسفند 1395 20:42
از استاد عزیز بابت سخنان مفیدشان تشکر میکنم و خداقوت عرض می کنم خدمت نگهبان ، دبیر جلسه و همسفر منیره بابت تهیه گزارش
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic