کارگاه آموزشی مجازی (که چی؟؟)
پنجشنبه 18 خرداد 1396 ساعت 15:34 | نوشته ‌شده به دست مسافر پویا | ( نظرات )

استاد این هفته وبلاگ مسافر پرویز خردیار

 

 

 

که چی در گذشته یعنی قبل از کنگره 60 یک معنای دیگری برایم داشت همیشه در مسیر غلط و اشتباه معنا داشت. در مورد که چی؟ اگر بخواهم مثالی بزنم در گذشته در دوران تحصیل همیشه به خودم می گفتم که درس بخوانم که چی بشود فلانی درس خوانده به کجا رسیده است و بعد از ترک تحصیل با دوستانی نشست و برخواست داشتم که مواد مصرف می کردند و به من هم تعارف می نمودند. من همیشه ترس داشتم. آنها همیشه به من میگفتند تو مواد نمیکشی که چی بشه؟ از پدر و مادرت میترسی؟ من هم به خاطر این حرفها برای اینکه کم نیاورم گاهی اوقات یکی دو پوکی را میزدم. بعد از گذر زمان فهمیدم که باید مواد مصرف بکنم و اجبار به مصرف پیدا کرده بودم. دیگر این که چی ها برایم بزگتر شده بودند و همیشه از خانواده خودم گله مند بودم، که چرا مرا به دنیا آوردید؟ چون راه دیگری نداشتم و فقط از این کلمه که چی استفاده می کردم. مثلا ترک بکنم که چه بشود؟ کار بکنم که چه بشود؟ و هزاران که چی های دیگر، که اینها باعث می شدند تا من بیشتر در تاریکیها غرق بشوم و همیشه از این که چی ها به عنوان یک توجیه استفاده می کردم.

از زمانی که وارد کنگره 60 شدم و شروع به آموزش گرفتن، متوجه شدم که این دستور جلسه که چی را می توانم در دوجهت استفاده نمایم، یکی در مسیر ضد ارزشها یا همان تاریکی ها و دیگری مسیر ارزش ها و صراط مستقیم. در سفر اول به هر دلیلی که می خواستم شربت اضافه بخورم و یا به ذهنم مواد خطور می کرد فوری به خودم میگفتم شربتم را زیاد بخورم که چی؟ ویا مواد بکشم که چه بشود؟ این همه مواد کشیدم چه اتفاقی افتاد که این بار هم مصرف بکنم و همیشه یک جواب بود که نشئه بشوم. ولی ده ها دلیل در درونم وجود داشت که باعث می شد این عمل را انجام ندهم. حتی امروز اگر بخواهم کاری و یا خدمتی انجام بدهم وقتی می بینم از اصل موضوع فاصله گرفته ام باز از خود سوال میکنم که من برای چی و به خاطر چی میخواهم خدمت بکنم؟ و این سوال من یک جواب دارد آن هم به خاطر حال خوش و خدمت به هم نوعان خودم است.

در حقیقت نبود آگاهی و یا دانایی باعث می شود که انسان موقع مواجهه با سوال که چی؟ اسیر تاریکی ها شود و وجود دانایی باعث میگردد تا انسان پاسخی درست برای که چی داشته باشد و عمل سالم انجام بدهد.

با احترام: مسافر پرویز خردیار

نگارنده: مسافر پویا


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر رضا از لژیون آقای امانی شنبه 20 خرداد 1396 09:24
آقا پرویز عزیز درباره که چی ؟ خوب بیان کردی واقعا همیجوری است اگر انسان در مورد یک مساله ای اطلاعات و آگاهی کامل داشته باشد صددرصد در مورد اسن چنین سوالاتی پاسخ منطقی هم خواهد داشت . امیدوارم که همه ما این اطلاعات و آگاهی را با استفاده از آموزشهای کنگره در مورد بیمارذی اعتیاد در زندگی مان کاربردی کنیم . انشاالله که همیشه موفق و پیروز باشی.
همسفر منیره پنجشنبه 18 خرداد 1396 16:19
خدا قوت آقا پرویز . تجربیات و صحبت های خوبی بود و واقعا خوب بیان کردید که اگر برای که چی های زندگیمان با دانایی جوابی پیدا کنیم می توانیم از بسیاری اعمال ضد ارزشی دوری کنیم . موفق باشید .
آقا پویا خدا قوت .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات