کارگاه آموزشی خصوصی همسفران کنگره 60 قندیان تبریز
سه شنبه 14 شهریور 1396 ساعت 16:30 | نوشته ‌شده به دست همسفر المیرا | ( نظرات )

سیزدهمین جلسه از دوره دهم سری کارگاههای آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه همسفران در نمایندگی قندیان تبریز با دستور جلسه "وادی چهاردهم و تاثیر آن روی من " با استادی  خانم  "نیر" و نگهبانی همسفر خانم "رویا " و دبیری  همسفر خانم "المیرا" در روز دوشنبه مورخ 96/6/13 رأس ساعت 16:00 آغاز به کار نمود .سلام دوستان نیر هستم همسفر

خدای خودم را شکر می کنم که امروز هم به من فرصت نفس کشیدن داد تا بتوانم در جایگاه خدمتی ، خدمت کنم و آموزش بگیرم و از نگهبان عزیز خانم رویا سپاسگزاری می کنم که این جایگاه را به من سپردند و اما در مورد دستورجلسه ، وادی چهاردهم ، وادی عشق و محبت است و به قول آقای مهندس رسیدن به این وادی همان خداشناسی و توحید است و واقعا مطالب و مفاهیمی که دارد خیلی عمیق و فلسفی هستند.

قدرت مطلق یا خداوند، خودش عشق است. وقتی که خداوند می خواست جهان خاکی را خلق کند از طریق القا ، امواج عشق را در تمام ذرات هستی دمیده و به همین خاطر وقتی کوه یا دریا را می بینیم و موجودات زنده و یا حیوانات مخصوصا حیواناتی که زیر آب هستند را می بینیم حیرت زده می شویم و به آنها احساس نزدیکی می کنیم و از دیدن آنها لذت می بریم . بخاطر این است که نیروی عشق در تمام موجودات وجود دارد و ما هم که ذره ای از حق تعالی هستیم نیروی عشق هم در تمام انسان ها وجود دارد .

مثلث عشق از سایه ها ، جاذبه و حس تشکیل شده است . در مورد این سه ضلع می خواهیم بحث کوتاهی داشته باشیم . سایه ها این است که باید یک چیزی وجود داشته باشد که من عاشق آن چیز شوم که می تواند یک انسان ، یک حیوان یا یک تابلوی نقاشی باشد یا هر چیزی که بتوانم عاشق آن شوم و اما جاذبه چیزی است که من با افکارم و رفتار و اعمالم بتوانم یک فردی را به طرف خودم جذب کنم و یا از خود دور کنم. این بستگی به دانایی و فرق نگاه من دارد که چطور بتوانم به این مساله نگاه کنم.

در مورد حس ، یک گیرنده است و اولین نیرویی که قوه عقل را به کار می اندازد . چطور می شود که حس یک انسان بسته و یا آلوده می شود؟!  و نکته اینجاست که وقتی که حس انسان بسته می شود نمی تواند الهاماتی را که از طرف خداوند به او می رسد دریافت کند . 

وقتیکه من دایما در حال قضاوت کردن دیگران هستم و یا غیبت می کنم و یا تجسس می کنم ، حس حسادت دارم حس انتقام جویی دارم حس من بسته است و این طبیعی است که الهاماتی که به من می شود نتوانم دریافت کنم. پس برای اینکه بتوانم حسم را باز کنم و حس ناسالم را تبدیل به حس سالم کنم باید به تدریج و کم کم به طرف ارزش ها حرکت کنم و خودم را تزکیه و پالایش کنم و حسم باز شود. حتی وقتی در کنگره هستیم الهاماتی به ما می شود اگر حسمان باز باشد حتما آنها را دریافت می کنیم. ما از طریق نیروی عشق و حس است که در کنگره دور هم جمع می شویم چون یاد گرفته ایم که افرادی که هم حس هستند در هر کجای دنیا باشند یک روزی همدیگر را جذب می کنند . قبلا که ما با هم آشنا نبودیم ولی کنگره مسیری را برای ما باز کرد که افرادی که هم حس هستیم به وسیله نیروی عشق اینجا کشیده شدیم . دور هم جمع می شویم آموزش می گیریم و سعی می کنیم به طرف تکامل حرکت کنیم تکامل یعنی رسیدن به خدا . مثل باران که به همه جا یکسان می بارد باشیم و مثل خداوند بی توقع باشیم .
سه نوع عشق داریم: عشق مخلوق به مخلوق که انسان عاشق انسان دیگری می شود . در صورتی عشق مخلوق به مخلوق متجلی می شود که هیچ سری را از هم پنهان نکنند.

عشق دوم عشق مخلوق به خالق است. طبیعت پر است از عظمت و قدرت الهی . هرچیزی که روی کره زمین می بینیم نماد الهی است. وقتی به آنها نگاه می کنیم به عظمت خدا پی می بریم و طبیعتا آنها را دوست داریم و خالق را همیشه ستایش می کنیم . به قول آقای مهندس که در بخش یازدهم وادی چهاردم فرمودند که وقتی غذا به عنوان احسان درست می کنیم به عشق خداوند برای بندگان خدا درست می کنیم. نمی شود که بگوییم برای خود خدا درست کرده ام.  این افراد مظهر این هستند که عاشق خدا هستند و در راه خدا و به بندگان خدا بدون توقع و چشمداشت خدمت می کنند .

بالاترین مرحله عشق ، عشق خالق به مخلوق است عشقی که خداوند به مخلوقش دارد.

تاثیری که این وادی روی من گذاشته این است که قبل از اینکه به کنگره بیایم به دلیل مشکلاتی که داشتم با خود می گفتم خدا مرا دوست ندارد و چرا همه مشکلات باید برای من باشد و نمیدانستم که خدا چرا شیطان را آفریده است . همیشه میگفتم کاش شیطان نبود و من در آرامش بودم ولی از وقتی که به کنگره آمدم و آموزش دیدم یاد گرفتم که اضداد باید باشند چون اضداد به من می آموزد که تفاوت روشنایی و تاریکی را بدانم . همین مسافرانمان که مصرف کننده و در تاریکی بودند حرکت کردند آموزش دیدند تا به رهایی رسیدند. پس فرق مصرف کنندگی با رهایی را چشیده اند . پس اضداد به من کمک می کند که در رسیدن به تکامل، آموزش ببینم و درست حرکت کنم . یعنی اضداد کلا به من یاد می دهد که چطور زندگی کنم . تکانه ای هستند که من بیدار شوم جهش پیدا کنم .

این اولین تاثیر وادی چهاردهم روی من بود. دومین تاثیری که روی من گذاشته این است که وقتی می خواهم به کسی محبت کنم بدون منت و توقع باشد . در این صورت حس هایی در من پدیدار می شود که مرا به سمت آرامش هدایت می کند و من در زندگیم حتما آرامش را تجربه خواهم کرد.

و سومین تاثیر این وادی روی من این است که در زندگیم خیلی کم و کاستی و مشکل دارم اگر واقعا عاشق باشم این را از چشم کسی نمی بینم . باید این را یاد بگیرم و آگاه باشم که این مربوط به گره های درون خودم است که در بعدهای گذشته به وجود آمده که به من فرصت داده شده که آموزش ببینم و بتوانم از آن عبور کنم . واقعا وادی پرمحتوا و عالی است . به نظر من هر سطر آن یک کتابی است. دوست دارم که همه عزیزان مشارکت کنند و من هم از مشارکت شما استفاده کنم و سپاسگزارم که به حرف های من گوش کردید. خیلی متشکرم. مرزبان محترم کشیک گروه همسفران
خانم فهیمه


تهیه گزارش : همسفر منیره

تایپ و تنظیم : همسفر المیرا می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر پریا سه شنبه 14 شهریور 1396 23:17
خداقوت خدمت استاد جلسه بسیار عالی و زیبا بیان کردید موفق و پیروز باشید و تشکر ویژه از خانم منیره و المیرا بابت تهیه گزارش
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات