عملکرد لژیون همسفران
پنجشنبه 23 شهریور 1396 ساعت 12:21 | نوشته ‌شده به دست همسفر المیرا | ( نظرات )

خلاصه سی دی گوهر جان 

همسفر فاطمه لژیون خانم پریسا


هیچ انسانی بد نیست اگر بین انسان ها بدی وجود دارد دلایلی دارد. به طور کلی انسان موجود خوبی هست گرچه گاهی ازهر اهریمنی ، اهریمن تر می شود و مثل شیطان می شود . چیزی که باعث می شود انسان بد شود جهل اوست. یعنی آگاهی ندارد و خبر ندارد و آگاهی اش غلط است. مثلا به شما اطلاعات غلط می دهند که شاگرد شما این حرف را گفته و یا راهنما یا مرزبان این حرف را زده یا باجناق شما یک حرفی گفته و شما بدون اینکه تجسس کنید بد می شوید و دشمنی می کنید چون انسان ها موجودات ساده ای هستند که به راحتی می شود گولشان زد و منحرفشان کرد و احساساتشان را برانگیخت . یک مساله دیگری که انسانها بد می شوند ترس است مثل ترس از دست دادن شغل و مقام و جایگاه و بیکاری و گرسنگی و یا ترس از دست دادن خانواده و زندگی که به خاطر آن دست به خیانت و یا جنایت و قتل می زنند مثل شاهزاده ای که بخاطر ترس از دست دادن مقام پادشاهی برادر خودش را کشت.

و یک علت دیگر که انسانها بد می شوند به دست آوردن منافع یا داشتن طمع که می خواهد پول و یا مقامی را کسب کند و به خاطر آن چند نفر را هم می کشد مثل گروه های مافیا که وقتی وارد می شوی راهت نمی دهند اول یک اسلحه می دهند که یک نفر را بکشی و بعد به سیستم راه می دهند. اینجا یک مثلث تشکیل می شود که یک ضلع آن جهل، یک ضلع ترس و ضلع دیگر منافع است.

من خودم شاهد بودم بعضی از انسانها که خیلی بد بودند با کمی اینور و آنور کردن مسایل تبدیل به آدم های خوبی شدند پس ما نمی توانیم روی همه انسانها خط قرمز بکشیم . پس ما نتیجه می گیریم که اگر جهل آدم ها را از بین ببریم و ترس و منافع آنها را حل کنیم تبدیل به آدم های خوبی می شوند.

در قالب انسان رفتار و کردار قابل تعویض است و یک معتاد قابل درمان است. گوهر جان یعنی چه ؟ گوهر جان یعنی یک چیز گرانبها و یک جواهر است و شامل دو بخش است : جسم و جان.

گوهر جان می تواند نفس باشد که خاک یا رسوب گرفته و نفس اماره هم گوهر است. درست مثل الماس که زیر خروارها خاک مانده و باید حرکت کند و تزکیه شده و تبدیل به نفس لوامه شود و از آن هم عبور کرده و تبدیل به نفس مطمینه شود . حالا این نفس شکار می شود و مورد تهاجم قرار می گیرد و از مسیر منحرف می شود و باز بد می شود. شکار گوهر جان به گونه های مختلف که غیر الهی است صورت می گیرد . یکی از آنها الهام است. اگر الهام به شکل فجور باشد ممکن است انسان شکار نیروهای اهریمنی شود که همان شیاطین یا ارواح خبیثه هستند و یا دوست ناباب و ناصالح که می آید و کنار آدم می نشیند و به اعتیاد یا فساد و گروه سیاسی و یا قتل و جنایت می کشاند و اگر الهام از نوع تقوا باشد می تواند یک انسان گمراه را به یک انسان خوب تبدیل کند چون از طرف نیروهای الهی است و ما اگر بخواهیم انسان را تبدیل به یک انسان خوب کنیم باید دانایی و آگاهی او را بالا ببریم .

 

تایپ و تنظیم : همسفر المیرا 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر زهرا جمعه 24 شهریور 1396 16:55
خیلی ممنون وخدا قوت به فاطمه خانم استفاده کردیم ازمطلب بسیارآموزنده
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات