کارگاه آموزشی خصوصی همسفران +جشن گلریزان و تقدیر و تشکر
چهارشنبه 17 آبان 1396 ساعت 01:12 | نوشته ‌شده به دست همسفر المیرا | ( نظرات )

هشتمین جلسه از دور یازدهم سری کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه همسفران در نمایندگی قندیان تبریز با دستور جلسه " گلریزان " با استادی اسیستنت محترم شعبه خانم " آذرپور" و نگهبانی همسفر خانم " آزیتا "و دبیری همسفر خانم " فاطمه" در روز دوشنبه مورخه 96/8/15  رأس ساعت 16 آغاز به کار نمود.

به نام قدرت مطلق

سلام دوستان آذر هستم همسفر

در درجه اول باز هم باید بگویم که خیلی خوشحالم که در خدمتتان هستم و این سعادت نصیبم شده است که یک بار دیگر هم در خدمت شما عزیزان باشم و همینطور که می دانید دستور جلسه امروز، گلریزان است. دستور جلساتی که در کنگره طبق روال وجود دارد واقعا هیچ کدام از آنها بی دلیل نیستند . همه آنها براساس شرایط و دلایل خاص و نسبت به احتیاجی که در طول سال حس می شود قرار داده شده اند. از جمله دستور جلسه گلریزان که این هفته داریم. همه ما با کلمه گلریزان آشنا هستیم . جزو سنن قدیمی ایرانیان است و از قدیم الایام بین ایرانیان و در همه شهرها رواج داشت. در تهران وقتی بچه بودم یادم است که در محله ما در تهران در زورخانه ها گلریزان وجود داشت. برای مشکلاتی که افراد داشتند، شاید نیاز به مخارج عروسی ، زندانی و هرکاری که نیاز مالی احساس می شد و می دانستند که آن خانواده نیاز به پول دارد همیشه این گلریزان را انجام می دادند و هرکس بنا به وسع مالی خودش سهیم می شد . دو سه سال است که در کنگره هم این کار را انجام می دهیم و امسال خیلی وسیع شده است بنا به احتیاجی که کنگره دارد. تا الان هم که در این شعبه هستیم یا هر شعبه دیگر ، حامیان بسیار خوبی داشته ایم. همیشه این حامیان بودند که ما را حمایت می کنند. در شعبه آکادمی کسی را داریم که هفته ای یک میلیون واریز می کند. اگر آقای مهندس بگویند که کنگره به فلان مقدارپول نیاز دارد شاید تا یک ساعت دیگر حامیان آن را تهیه کنند ولی مسأله این است که می خواهند همه ما در یک کاری مشارکت داشته باشیم.

حتما همه شما سی دی گلریزان را گوش کرده اید که هر شخصی وقتی در کنگره قرار دارد تا رسیدن به رهایی،  روزانه 33 هزار تومان خرج دارد وبا پول سبدها فقط هزینه چای و قند و برق و آب کنگره داده می شود و بقیه نیازها توسط حامیان ماست. فکر نکنیم خرج کنگره فقط همین چایی و اینگونه هزینه هاست. خرج های خیلی زیادی دارد و اکثر جاهایی که در کنگره داریم تقریباً خریداری شده و به نام کنگره 60 است. این پول در جیب هیچ کسی نمی رود و مستقیماً در حساب کنگره 60 قرار می گیرد. نه در حساب من است نه شما نه ایجنت و نه مرزبان و نه آقای مهندس و آقای سلامی . به حساب هیچ شخصی نیست. به نام همه افراد است به نام کنگره 60 است. بنابراین وقتی سفر کسی 12 میلیون خرج دارد پس حساب کنید خرج کنگره چقدر است ؟

اگر ما فکر کنیم که  چند سال دیگر در شعبه تبریز ، یک نفر در شعبه تهران ، هیدج ، اهواز ، آبادان ، فرقی نمی کند همه ما عضو یک خانواده هستیم، بخواهد رها شود چه حس قشنگیست که بدانم من هم در گل رهایی این شخص شریکم. خیلی حس خوبی دارد که اینجا هرچقدر بیارزد بدانم که من در یک آجر آن کمک کرده ام که ساخته شود. بنابراین حس خیلی قشنگی است که هرکدام از ما سعی کنیم دین خودمان را ادا کنیم .

آقای مهندس مثلثی که مطرح کردند فرمودند که یک ضلع این مثلث، علم کنگره است که همه ما می دانیم که آنقدر آموزش ها قوی تر شده و بالا رفته که هرکدام از ما به شخصه در زندگی شخصی خودمان و بیرون از کنگره هم با هرکسی که حرف می زنیم متوجه می شوند که چقدر ما تغییر کرده ایم. این علمی است که نصیب همه ما شده است. از لحاظ نیروی کار هم که یک ضلع این مثلث است واقعا  نیروهای آموزش دیده زیادی در کنگره داریم که روز به روز زیادتر می شود و خوشبختانه سه نفر از عزیزان امروز وارد این خدمت می شوند و حتما معرفی می شوند و این نیروها هر روز بیشتر می شود که دوشنبه هفته گذشته ، 70 نفر شال گرفتند و این خیلی زیباست.

ضلع اصلی ، جنبه مالی این موضوع است که باید توسط خود ما تامین شود . همانطور که می دانید این شعب کنگره از هیچ کجا تامین نمی شود و هیچ کمکی از هیچ جا نمی گیرد و هر شعبه ای باید روی پای خودش باشد یعنی اگر ما دوست داریم وسط شهر باشیم باید حرکتی داشته باشیم . باز هم آقای قندیان خیلی لطف کرده اند که این شعبه را در اختیار ما قرار داده اند. فقط این نباشد که من کنار بنشینم و بگویم که راه دور است و من نمیتوانم بیایم . ما باید یاد بگیریم که بازیگر باشیم. جزیی از این بازی کنگره باشیم . جزیی از این نمایش باشیم و فقط تماشاچی نباشیم. این بازیگر بودن می تواند با اولین حرکت من باشد . هرکدام به نوبه ی خودمان باید دستی در این کار داشته باشیم . هرکس هر چقدر که می تواند یکی می تواند ده میلیون یکی صد میلیون یکی صد هزار تومان پرداخت کند . هر کس هرچقدر که می تواند باید سهیم باشد و این بخشیدن واقعا دل بزرگی می خواهد. اگر وقتی صد تومان داشتم و پنجاه تومان آن را بخشیدم خیلی قشنگ است . کاری ندارم کجا می رود چه کار می کند فقط می دانم که من در این امر خیر سهیم هستم اگر همه ما قبول داریم که کنگره کار خیر انجام می دهد. بنابر این امروز ما در شعبه تبریز جشن گلریزان داریم. دیروز من همه  این حرفها را در شعبه هیدج هم گفتم و خیلی خوب مشارکت شد . امیدوارم دو برابر شعبه هیدج حمایت کنید. کاری به مسافرمان نداریم ما قسمت همسفرهستیم و کار خودمان را به سهم خودمان انجام می دهیم . امیدوارم همه در این کارشرکت کنیم . اگر من در طول سال روزی دو هزار تومان یک گوشه ای بگذارم ماهی شصت هزار تومان جمع کرده ام و در طول سال تقریبا هفتصد هشتصد تومان می شود . این نیست که بگویم ندارم باید کسانی کمک کنند که دارند. اصلا اینطور نیست. کمک را هرکسی به سهم خودش انجام می دهد.فکر نمیکنم  روزی دو هزار تومان ، سه یا پنج هزار تومان پول چیزی برای من باشد ولی اگر کنار بگذارم در سال یک میلیون می توانم کمک کنم . بنابراین نمی توانیم بگوییم من که ندارم بقیه دارند کمک کنند. امیدوارم همه ما امروز شرکت کنیم .

سپاسگزارم که به حرفهایم گوش دادید.


در ادامه ی جلسه از کمک راهنمایان جدید ، تقدیر و تشکر و همچنین مراسم گلریزان انجام شد. تایپ و تنظیم و تهیه گزارش : همسفر المیرا

تهیه عکس : همسفر مریم

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر طیب لژیون محمدعلی قندیان تبریز چهارشنبه 17 آبان 1396 20:08
از همسفران و کمک راهنمایان همسفران تشکر میکنیم که واقعا همت کردند و به ما مسافران و همسفران یاد دادند که چگونه کاری را از ته دل انجام دهیم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات