کارگاه آموزشی عمومی روز پنجشنبه 1396/11/5
یکشنبه 8 بهمن 1396 ساعت 00:14 | نوشته ‌شده به دست مسافر طیب | ( نظرات )
هشتمین جلسه از دوره شانزدهم سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 در نمایندگی قندیان  تبریز با    دستور جلسه"سم زدایی و سم نزدائی "
به استادی کمک راهنمای محترم  "محمدعلی " 
و نگهبانی "مسافرروح الله"
و دبیری  "مسافررامین
"، 
 
و همچنین مراسم جشن تولد اولین سال رهایی آقای پرویزرهجوی کمک راهنمای محترم آقای محمدعلی   را جشن گرفتیم، که در روز پنج‌شنبه مورخ 1396/11/05 رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.                 
سخنان استاد:

سلام دوستان محمد علی هستم یک مسافر.

دستورجلسه امروز شامل دو بخش میباشد. یکی دستور جلسه هفتگی و دیگری تولد پرویز عزیز هست. اول میخواهم در مورد دستور جلسه کمی توضیح دهم،سم زدایی یا سم نزدایی: واژه سم زدایی در مواد مخدر یک واژه غلط در کشور ما و کشورهای دیگر قبل از کنگره 60 بود. افراد مصرف کننده را دسته دسته برای سم زدایی به کلینیک ها و بیمارستان ها میبردند. واژه یو آر دی و یو آر او دی برای سم زدایی سریع و فوق سریع هست.هیچکس و حتی پزشکان و کارشناسان نمیخواستند قبول کنند که شخصی که ده سال و یا بیست سال مواد مخدر مصرف کرده است در عرض سه روز و یا یک هفته و یا حتی در سم زدایی فوق پیشرفته که 8 ساعت هست بتواند درمان بشود. بخاطر مسائل مالی بسیاری آمدند و این کارها را کردند و چون روش غلط بود نتوانستند کسانیکه به آنها پناه آورده بودند را درمان بکنند.من که مصرف کننده چندین ساله موادمخدر بودم برای من سم نبود، بلکه داروی درمان بود. من با مصرف کردن همان سم میتوانستم صبح بیرون بروم، کار بکنم، به زندگی و خانواده ام برسم و وقتی که همان سم را مصرف نمیکردم بیهوش و خمار میشدم، پس این سم نبود. آقای مهندس مقاله ای را به دانشگاه علوم پزشکی زنجان ارائه دادند که ما معتادان را مار نگزیده است.اعتیاد مسمومیت مزمن نیست. اعتیاد جایگزینی مزمن است.در همین مقاله به کاملترین صورت آشکار شد که شخص مصرف کننده مسموم نیست بلکه بواسطه استفاده از مواد مخدر سیستم جسم خود را از تعادل خارج کرده است و به هیج وجه در عرض چند روز درست نمیشود و بایستی زمان بدهیم. (اصل زمان )ثابت کردند که شخص مصرف کننده در طول یازده ماه درمان میشود.(اصل دارو) بدون استفاده از داروی مناسب شخص به درمان نمیرسد که همان تریاک و شربت تریاک بود و اینها را در قالب روش DST مطرح کردند .از آن روز روش درمانی به کل تغییر کرد و کسانی هم که دکان باز کرده بودند به آرامی کنار کشیدند و قبول کردند مواد مخدر سم نیست و شخص مصرف کننده مسموم نیست.در کنگره 60 یاد گرفتیم وقتی میخواهی سم زدایی بکنید بایستی افکار و اندیشه غلط خود را سم زدایی بکنید.

خیلی ها آمدند و در کنگره 60 به درمان رسیدند. کجاست آن دکتری که میگفت اعتیاد درمان ندارد، آری دارد آنهم بوسیله همان سمی که آنها میگفتند. ما با همان سم توانستیم اعتیادمان را درمان بکنیم و زندگی راحتی داشته باشیم.خود من ، نگهبان و دبیر یکی از همان مثالها هستیم.پرویز هم که امروز اولین سال رهایی اش هست باز یکی از این موارد میباشد و توانست ثابت بکند اعتیاد درمان دارد.

سخنان استاد در مورد پرویز: 

پرویز یکی از آن اشخاصی بود که با تخریب شدید مواد مخدر وارد شد و قبل از کنگره خیلی از روشها را امتحان کرده بود. کمپ رفته بود، کلینیک رفته بود، سم زدایی کرده بود، خوشبختانه درمان نشده بود و به این جهت میگویم خوشبختانه که آمد و کنگره 60 را پیدا کرد.اوایل مشکل داشتند و با روش DST کنار نمی آمدند،اما راه را پیدا کرد و وقتی هم که راه را پیدا کرد، دیگر ول کن ماجرا نبود. سفر اول را به مرتبی تمام کرد و در سفر دوم شروع به خدمت کرد. الان هم مسئول نشریات شعبه قندیان تبریز هستند. از همسفرهای عزیزش تشکر میکنم که سه هم سفر عزیز دارد که کمکش کردند.من امیدوارم که پرویز را در جایگاه کمک راهنمایی ببینیم.

اعلام سفر پرویز:

سلام دوستان پرویز هستم یک مسافر ، مدت تخریب هفت سال ، انتی ایکس مصرفی هروئین ، به روش D S T با شربتOT درمان شدم ، مدت سفراولده ماه و بیست روز رشته ورزشی فوتبال ،راهنمای محترم آقای محمدعلی ، رهایی یک سال و بیست و یک روز

آرزوی پرویز:

هر شخصی که در این جایگاه قرار میگرد دو تا آرزو میکند یکی در دلش برای خودش و دیگری زبانی ، من به رسم کنگره دوتا آرزو میکنم یکی در دلم و دیگری در زبانم ، آرزویی که باید در دلم میکردم را کردم و آرزویی که زبانن باید بکنم آرزو میکنم که ،آن دسته از عزیزانی که مثل خود من به هر نحوی در سفر اول خود مشکل دارند و نمی توانند سفر خود را تمام کنندانشاالله هر چه سریعتر به این نقطه برسند وبه سفر دوم و حال خوش دست یابند آمین.

سخنان پرویز:

سلام دوستان پرویز هستم یک مسافر

من خیلی از جاها برای درمان رفته بودم اما نمیتوانستم قطع مصرف بکنم. گذشته خودم را که نگاه میکنم،خودم برای خودم استاد ترک شده بوده بودم.یک اتاقی داشتم که برای ترک آنجا بودم و هیچوقت نمیشد. من خواسته درمان داشتم اما نمیتوانستم درمان بشوم.وقتی هم وارد کنگره شدم باز میگفتم تو اینجوری به دنیا آمده ای و اینجوری هم از دنیا خواهی رفت. اما وقتی خواسته ام قوی شد و درون خودم گفتم پرویز دیگر بس است و مواد برای تو سازگاری ندارد راه را پیدا کردم.مواد زندگی را برای من آشفته کرده بود. اما کنگره 60 غیر ممکن ها را ممکن کرد. کسی که نمیتوانست قطع مصرف بکند و تعادل نداشت  را به انسان متعادل تبدیل کرد. اما شخص بایستی هدف داشته باشد و در این راه قدم بردارد.

در کنگره 60 اگر بخواهید درمان بشوید بایستی بازیگر باشید. من همچنین خودم در مسیر این آب زلال قرار گرفتم و بازیگر شدم تا توانستم به درمان برسم.من در گذشته چیزی جز مصرف نمیدانستم اما به کمک کنگره توانستم به تعادل نزدیک بشوم. بهمین خاطر از راهنمای خودم کمال تشکر را درام که در این مسیر سخت به من کمک کردند.آقای محمد علی دم در کنگره به من حرفی زدند که آن حرف مسیر سفر من و حتی مسیر زندگی من را عوض کرد. آقای محمد علی به من گفتند که : پرویز اگر در کنگره 60 درمان نشوی،در هیج کجای دنیا درمان نخواهی شد.دوباره از ایشان تشکر میکنم. از آقای مهندس بنیانگذار کنگره 60 و از خانم آنی تشکر میکنم .از آقای امین دژاکام و از کسانیکه نمایندگی را به تبریز آوردند تشکر میکنم. از همسفرهای عزیزم پدرم ، مادرم و همسرم که در سختی و سرما و گرما با من همراه شدند تا به درمان برسم تشکر میکنم.این تشکر و قدردانی تنها زبانی نمیشود و من در سفر دوم بایستی حرکت بکنم و نشان بدهم که پرویز قبلی مرده است و یک پرویز دیگر متولد خواهد شد.

 سخنان خانم پریسا، کمک راهنمای همسفر:

خوشحالم که در این جایگاه قرار گرفته ام و از خدای خودم شاکر هستم.اولین سال رهایی آقای پرویز را به خودش و کمک راهنمای محترمش از ته دل تبریک عرض میکنم. از راهنمای قبلی همسفرهای پرویز خانم امانی کمال تشکر را دارم و هر جا هستند موفق باشند. در مورد همسفرهای آقا پرویز کمال تشکر را دارم چون مسافرشان سفر طولانی را داشتند، اما همسفرهایشان یعنی مادرشان و همسرشان خانم آزیتا پا به پای مسافرشان آمدند و مسافرشان را تنها نگذاشتند. همسفرهای آقا پرویز بخاطر مصرف مسافرشان در مشکل بودند و گاهی اوقات خسته هم میشدند، اما ناامید نشدند و آمدند تا به مسافرشان کمک کنند و به رهایی برسند.من امیدوارم در کنگره موفق بشوند و ماندگار بشوند و فرقی نمیکند در هر جایگاهی که باشد بتوانند خدمت بکنند. 


سخنان همسفرهای پرویز:

سلام دوستان آزیتا هستم یک همسفر.

من از بدو ورودم به کنگره که البته شعبه قبلی بود و اینجا نبود، ایمان کامل به درمان مسافرم داشتم.من از یک فرد معتاد متنفربودم، ولی خداوند یک فرد مصرف کننده را جلوی راه من قرار داده بود. اوایل مجبوری زندگی میکردم ولی بعد از ورود به کنگره ایمان به درمان پیدا کردم. درست است که در اوایل تنشهایی بود و من گاهی اوقات میگفتم دیگر کنگره نخواهم رفت اما روز بعد دوباره میرفتم، چون آرامشی را که کنگره به من میداد را در هیچ جا پیدا نمیکردم.از بزرگمرد کنگره 60 آقای مهندس و خانم آنی و اعضای خانواده اش تشکر میکنم. از راهنمای مسافرم آقای محمدعلی که مثل یک برادر پشت مسافر من بود، تشکر میکنم. از راهنمای خودم خانم پریسا که هر وقت زنگ میزدم کار و زندگی اش را ول میکرد و ساعتها با من حرف میزدند تامن به آرامش قبلی برگردم.از تمامی اعضا تشکر میکنم که به من دلداری میدادند.من هم آمدم و از آموزشهای کنگره استفاده کردم.من رهایی مسافرم را مدیون آقای مهندس و راهنمای مسافرم و خودم هستم.از خانم و آقای امانی و خانواده قندیان و خود حاج آقا قندیان تشکر میکنم که این مکان را در اختیار ما قرار داده اند.و در نهایت از پدر شوهرم و مادر شوهرم تشکر میکنم که همه جوره ما را حمایت کردند.

سلام دوستان معصومه هستم همسفر پرویز:

من در ابتدا از خداوند خودم شاکر هستم که توانستم یکسال رهایی پرویز را ببینم.پرویز طوری بود که نه همیشه مصرف میکرد و نه سالم بود. یک روز مصرف یکرد و بعد میرفت سه روز در اتاقش با خودش درگیر بود که مصرف نکند. سه ماه مصرف نمیکرد و بعد میرفت بیرون و با وضعی میامد که مصرف کرده بود.من امیدوارم کسانیکه که اینجا هستن سفر اولیها به درمان برسند چون همین که اینجا هستند یعنی خواستار درمان میباشند.از آقای مهندس و خانواده ایشان تشکر میکنم که جایی مثل کنگره را فراهم آورده تا ما به آرامش برسیم.از مادرم و خواهرم و بهنام و فاطمه ام نیز تشکر میکنم که به ما کمک کردند و همچنین از تمامی کسانیکه در شادی ما سهیم بودند نیز تشکر میکنم.

در ادامه، جشن به زیبایی  و با حضور ایجنت و کمک راهنمایان و مرزبانان برگزار گردید.

مرزبان کشیک: حسین

تهیه و نگارنده: مسافر طیبمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر طیب سه شنبه 10 بهمن 1396 20:14
پرویز جان برادر عزیز تبریک دوباره به خودت و کمک راهنمایت و همسفرانت.
شما لیاقت این جایگاه را با حضور مداوم و خدمت صادقانه نشان دادید. ان شاالله جایگاههای خدمتی بیشتر و بالاتر در کنگره 60
همسفر ستاری یکشنبه 8 بهمن 1396 19:20
سلام پرویز عزیز شما خواستید و دفترچه اعتیاد را بستید یعنی شما نشان دادید که اگر مسافر در کنگره خواسته درمان اعتیاد باشد به هدفش میرسد موفق باشید و تبریک به راهنمای محترم اقای شفیق و خانواده محترمتان موفق و پیروز باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات