کارگاه آموزشی عمومی پنج شنبه 97/9/15 + سومین سال رهایی حسین
شنبه 17 آذر 1397 ساعت 12:37 | نوشته ‌شده به دست مسافر طیب | ( نظرات )
پنجمین جلسه از دورنوزدهم سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 در نمایندگی قندیان تبریز با دستور جلسه "بنیان کنگره 60" با استادی  مسافر "مسعود" و نگهبانی مسافر" علیو دبیری مسافر"عبدالله " در روز پنج شنبه مورخه 97/9/15راس ساعت 17:00 آغاز به کار کرد. در ادامه سومین سال رهایی کمک راهنمای محترم مسافر حسین را جشن گرفتیم.


سخنان استاد:

 

خیلى اتفاقات افتاده تا شرایط شعبه به این شرایط امروزى رسیده است.اوایل شربت ot نبود و سفر با خود تریاك انجام می‌شد شعبات تعدادشان كم بود و مشكلات فراوان و مسیرها دور بودند واینهمه سى دى و نوشتار و منابع آموزشى در دسترس نبود.من هم یاد می‌کنم از افرادى مثل آقایان على امانى و محمدعلی شفیق كه خون‌دل‌های زیادى خورده‌اند تا شعبه تبریز افتتاح و به روال بیافتد.شعبه تبریز حدود چهار سال سابقه فعالیت دارد قبلاً بسیار سخت اداره می‌شد کلاً سه چهار نفر بودیم كه در تمامى مقاطع خدمتى شركت می‌کردیم دبیر نگهبان و استاد خودشان مرزبان و راهنما هم بودند همه كارها را خودشان انجام می‌دادند تهران می‌رفتند براى اجاره پول جمع می‌کردند تا بتوانیم آموزش ببینیم و درمان شویم بااینکه آقاى قندیان این مكان را در اختیارمان قراردادند بسیاری از مشكلاتمان حل شد و خیلی راحت شده‌ایم.

 اگر بخواهم از دیدگاه خودم نگاه كنم نزدیك هفت سال است كه كنگره می‌آیم.روزى ماه رمضان بود لژیون خدمتگزار هم بودیم کلاً ١٥٠ عدد شله‌زرد در ظروف كوچك می‌دادیم در شعبه آكادمى و پول كافى نداشتند تاکمی اضافه كنند تا به همه برسد و كسانى بودند كه نرسید و نخوردند.حالا به لطف خداوند ده میلیارد تومان در جشن گل‌ریزان جمع می‌شود كه توسط خود مسافران وهم سفران جمع شده است تا بتوانیم زمینى بخریم و پایه‌های مالی‌مان را قوى كرده و به رشد و بقای خود تداوم ببخشیم ،تكامل پیداکرده و آموزش ببینیم .من این هفته را به شما عزیزان و شخص آقاى مهندس تبریك عرض می‌کنم. خدا را شاكرم كه در این روزگار چنین راهى پیدا شد تا ما به درمان و حال خوش برسیم و اگر نبود معلوم نبود الآن در چه شرایط وخیمى به درمی‌بردیم یا اصلاً بودیم یا نه.بیشتر ختمت گذاران فعلى از همین شعبه رهاشده‌اند و مرزبان و راهنما هستند.ما باید قدردان باشیم تا ظرفیت‌هایمان بیشتر گردد و بتوانیم بیشتر آموزش ببینیم.

 

سخنان استاد در مورد مسافر حسین :

 

امروز سالروز تولد حسین صمدی عزیز هم است سعادتی بزرگ‌تر از این سراغ ندارم که کسی رهایی و تولد ره‌جویش را تجربه کند و این باعث فخر و مباهات یک راهنماست.این روز مهم را به خودش و خانواده‌اش و همه شما تبریک میگویم. حسین هم مثل همه ما هنگام ورودش به کنگره مشکلات زیادی داشت درد داشت مشکلات مالی داشت ولی آرام‌آرام مشکلاتش را حل کرد ولی بعضی از ما بلد نیستیم صبر و تلاش کنیم و انتظار داریم همه مشکلاتمان معجزه نار و یک‌شبه حل شود و احترام ازدست‌رفته‌مان سریع برگردد ولی افراد آگاه می‌دانند که برای موفقیت زمان لازم است و پله‌پله امکان‌پذیر است. حسین هم از این قائله جدا نبود موفق شد رها شد الآن هم شال نارنجی بر گردن انداخته و راهنما وخدمتگذار لایقی شده است و شاگردان قابل و خدمتگزاری تربیت می‌کند امیدوارم در سایر مراحل زندگی‌اش هم موفق باشد.

 

اعلام سفر:

تخریب بیش از 10 سال ، آنتی ایکس هروئین ، 11 ماه و 17 روز سفر اول ، روش درمان دی اس تی ، داروی درمان اتی ، ورزش شنا و تنیس روی میز ، راهنما آقا مسعود


 

آرزوی مسافر:

آرزو می‌کنم آرامش و تعادل و شادابی در سفره زندگی‌تان جاری بشود آن شاالله 

سخنان مسافر حسین:

 

من در ابتدا 21 سال رهایی مهندس دژاکام بنیان‌گذار کنگره 60 را تبریک می‌گویم. همه تولدها شبیه هم هستند اما جزئیاتشان فرق می‌کند. مواردی شده است که از من پرسیده‌اند متولد کجایی و من جواب داده‌ام متولد کنگره 60 تبریز هستم. در کنگره راه هموار هست و درمان راحت هست. من با بیش از 10 سال تخریب انواع مواد مخدر وارد شدم . من به‌واسطه مواد مخدر از ارتفاع بزرگی پایین شدم و خیلی برایم سخت بود . من خیلی راه‌ها را رفته بودم و دست‌وپا می‌زدم تا اینکه آغوش کنگره باز شد و من به کنگره آمدم و سفرم را شروع کردم و سفر منظمی داشتم و به رهایی رسیدم. شروع به خدمت کردم و لذت شیرین خدمت کردن را چشیدم که در هیچ جا و تا این سن از جاهای دیگر ندیده بودم. خدمتگزار کوچک برای کنگره شدم و به این خدمتگزاری افتخار می‌کنم. هر تولدی پیامی دارد.من از مهندس تشکر می‌کنم. از لژیون مرزبانی و آقا مسعود راهنمای عزیزم تشکر می‌کنم. خیلی به من کمک کرده است. دودستش را می‌بوسم. از هم‌سفر کوچکم آرسین و همسرم تشکر می‌کنم. هم‌سفر یکی از محکم‌ترین و قوی‌ترین هم‌سفران بود. این رهایی و شال و خدمت را مدیون هم‌سفرم هستم. آرسین 4 سال است که در این مسیر با من همراه هست.

سخنان هم‌سفر آرسین:

از راهنمای پدرم آقا مسعود و راهنمای مادرم خانم شعبانی تشکر می‌کنم.

 

سخنان کمک راهنمای هم‌سفر لیلا:

خدا را شکر می‌کنم که امروز در همچنین لحظه‌ای در این جایگاه قرار گرفتم. این هفته عزیز یعنی بنیان کنگره 60 را خدمت آقای مهندس و خانواده بزرگ کنگره 60 تبریک میگویم. سومین سال رهایی حسین عزیز که در چنین روزی است بی‌دلیل نیست چون خودشان و هم‌سفرشان از خدمتگزاران خوب کنگره هستند. خانواده گلی هستند و جز صمیمیت و زیبایی و مهربانی من ندیدم. دوست دارم دفعه بعد شال نارنجی را دور گردن خانم ناهید ببینیم و باهم دیگر خدمت بکنند.


 

سخنان هم‌سفر ناهید:

من هم 21 سال رهایی مهندس را تبریک می‌گویم و تشکر می‌کنم که چنین بستری را فراهم آورده‌اند تا خانواده‌هایی مثل ما که گرفتار اعتیاد هستند به اینجا بیایند و به بهترین نحو ممکن به رهایی و آرامش برسند. از راهنمای قبلی‌ام خانم امانی تشکر می‌کنم و ازاینجا دستشان را می‌بوسم. از خانم شعبانی تشکر می‌کنم که همیشه صمیمانه و باانرژی در کنار من بوده‌اند. در بدترین شرایط به من کمک کردند و چراغ راهنمایی برای من بودند و از راهنمای مسافرم آقای مسعود تشکر می‌کنم که خیلی کمک کردند. در آخر از مسافرم تشکر می‌کنم و این روز بزرگ را تبریک می‌گویم و امیدوارم تمام سفر اولی‌ها طعم شیرین رهایی را بچشند.


در ادامه ...................
مرزبان کشیک: مسافر محمدعلی

گزارش : مسافر رامین و مسافر طیب
 

 

 

 می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر پویا سه شنبه 20 آذر 1397 10:08
حسین عزیز سومین سال رهاییتان مبارک باد.
مسافرپرویز یکشنبه 18 آذر 1397 08:36
خداوند لیاقت تربیت وپرورش انسان ها را به انبیاء خود داد وبعد از آن بذر عشق به پرورش را در قلب زن نهاد تا بتواند فرزند خویش را با نیروی عشق پرورش دهد,ولی عشق تو و قدردانی از تو بالاتر از مادر است چرا که مادر جز عشق ورزی ندارد چون در وجود او نهاده شده است,اما شما با عبور از گذرگاه های سخت این بذر را پاداش گرفتی و آن را در قلب خود کاشتی...صبورانه و عاشقانه در برابر بی صبری ها ایستادگی,من در برابر این همه عشق عظیم تو سر تعظیم فرود می آورم و بر دستان تو بوسه می زنم,چرا که همواره می دانم:دستانی که خدمت می کنند مقدس تر از لب هایی هستند که دعا می کنند.
حسن آقای عزیز این روز زیبا را خدمت خودتان , راهنمای ارجمندتان و خانواده عزیزتان و راهنمای همسفرتان و خدمت "آرسین عزیز"تبریک و خداقوت عرض می نمایم.

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: