مشارکت مکتوب 1398/06/18
دوشنبه 18 شهریور 1398 ساعت 14:28 | نوشته ‌شده به دست مسافر محمد | ( نظرات )
عدالت، آیا همه افراد در کنگره 60 با هم برابرند؟

مسافر مهدی لژیون ششم


هر کسی در هر جایگاهی قرار دارد،
 عین عدالت است...


سلام دوستان مهدی هستم یک مسافر؛    

 جهان هستی و فرمانروایی و قدرت خداوند بر مبنای عدالت است. در هستی چیزی در بی نظمی حرکت نمی کند، چون عدالت در همه جا جاریست و هر چیزی در جای خودش قرار دارد. از پایین ترین تا بالاترین سطح در جایگاه خود قرار دارند.     
 خداوند عادل است و جهان را بر مبنای عدالت آفریده است، عدالت یکی از خواسته های درونی انسان هاست. تمام انسان ها در هر زمان و مکان خواستار عدل و عدالت می باشند و همواره در زندگی خود از آن دم می زنند و از نابرابری و تبعیض بیزارند.
 عدالت به معنی برابری، توازن، اعتدال، عادل، دادگری کردن، ضد ظلم و جور، اندازه، نظم  و  نهادن هر چیزی به جایگاه خودش می باشد. 
 هر انسانی با توجه به سطح دانایی و شناخت خود جایگاهی برای خودش مهیا می کند و ممکن است از جایگاه خود راضی نباشد و بگوید خدایا چرا اجازه می دهی به من ظلم شود، خدایا چرا فرزند من فلان بیماری را دارد و... عدل خداوند را زیر سؤال ببرد. انسان برای ساختن خود در مراحلی قرار می گیرد  که ممکن است سخت باشد  ولی برای تکامل، آن را طی می کنیم و این را باید بدانیم  که هر شخص به میزان خواست  و تلاش خودش جایگاه خود را تعیین می نماید.


 زندگی هر کدام از ما مانند کتابی است که نمی دانیم در اول، وسط یا آخر آن هستیم، آغاز و پایان آن مشخص نیست زیرا هیچ کس نمی تواند آن را مشخص کند، جز خداوند...
         عدالت هم جزیی از زندگی است.
 برخورداری بدن انسان از اعتدال و سلامتی نشانگر رشد و تکامل جسمانی است. بروز اختلال در سیستم و دستگاه ایمنی بدن، بر هم خوردن تعادل را در انسان نشان می دهد. شخصی که مواد مخدر استفاده  می کند، از تعادل طبیعی خارج می شود.  زمانی که فرد مصرف کننده  در کنگره 60 سفر خود را شروع می کند، به تدریج سیستم ها باز سازی می شوند  و شخص  به تعادل جسمی و روانی می رسد. عدل و اعتدال باید در درون و بین سیستم ها و اندام های بدن نیز برقرار باشد. نظم و اعتدال درون جسم انسان حتی بر ارتباطات اجتماعی او نیز تأثیرگذار است.
 مثلث کنگره 60  از سه ضلع عدالت، معرفت، عمل سالم تشکیل شده است. عدالت در رأس قرار دارد، برای رسیدن به عدالت باید عمل سالم و معرفت هم زمان با ضلع عدالت رشد کنند.
 بارها در کنگره این جمله را  شنیده ایم که می گویند؛ هر کسی در هر جایگاهی قرار دارد عین عدالت است. شاید درک این جمله سخت باشد! برای مثال کسی که مواد مخدر استفاده می کند و در کنار خیابان می خوابد عین عدالت است. در واقع تعیین کننده عدالت خودمان هستیم.
 در کنگره عدالت برای همه یکسان است. آموزش، محبت، عشق و ... به همه افراد کنگره داده می شود، اما انسان ها از لحاظ استعداد، توانایی، حرکت، تلاش، خواست، عملکرد و همین طور بر اساس خوب سفر کردن و میزان خدمت کردن با هم برابر نیستند. مثلا یک مسافر 11 ماه سفر می کند و به درمان می رسد و مسافر دیگر 24 ماه.
 افراد برای درمان وارد کنگره 60 می شوند و همه آنها به اسم مسافر شناخته می شوند و بعد از مدتی هر مسافر به خواست و توان، جایگاهی را برای خودش مشخص می کند. این جایگاه می تواند، سفر اول، سفر دوم، مهماندار، دبیر، نگهبان و... باشد.
 آیا در لژیون سفر اولی که خوب سفر می کند، به حرف راهنما گوش می دهد و مرتب و منظم در جلسات کنگره حضور دارد، با کسی که سفر خوبی ندارد و بی نظم است، برابر است؟ کسانی که خدمت می کنند با کسانی که خدمت نمی کنند، نمی توانند برابر باشند.
 همانطور که در وادی نهم به آن اشاره شده است:
وقتی که انسان خلق شد و از آسمانها به زمین رانده شد، موجودی بود که از نظر شعور بالاتر از هر حیوانی قرار داشت، و مجموعه رذایل و فضایل بصورت بالقوه در او نهاده شده بود و به او اختیار کامل تفویض شد، تا خود را بیازماید. در نتیجه او  بر سر یک دوراهی قرار گرفت؛ یکی راه فجور و دیگری راه تقوا، یک راه خیر و یک راه شر. و برای انجام این مهم، قدرت مطلق دو راهنما یا دو پیامبر برای این موجود یا انسان قرار داد؛ یک راهنمای درون که می توان آن را وجدان یا عقل نامید و یک راهنمای بیرون که پیام آوران قدرت مطلق هستند، که انها را یکی بعد از دیگری گسیل نمود و برای انسان ترسیم کرد که هر کدام از این راهها چه ویژگی دارند و پایان آنها به کجا ختم می شود، و راه رهایی، آزادی و رستگاری کدام راه است. بنابراین فرمان، دستورات قدرت مطلق است که توسط پیام آوران اعلام گردیده است. اگر از دستورات و فرمان قدرت مطلق که توسط راهنمای درون و بیرون به ما القا و الهام می شود سرپیچی کنیم و راههای اشتباه را انتخاب کنیم، آنگاه به مقصدی می رسیم که آن موقع به اجرای عدالت در مورد خودمان اعتراض می کنیم، در صورتی که می تواند عین عدالت باشد. 
 حضرت علی (ع) عدل را به معنی مراعات انصاف و حقوق افراد مختلف  جامعه می داند.
 منظور از انصاف یعنی هر امری در جای خود و متناسب با حق خود رعایت شود. به عبارت دیگر رعایت اعتدال در امور و پرهیز از افراط و تفریط به معنی رعایت انصاف در امور می باشد. نقطه مقابل عدل و عدالت، جور و ستم و ظلم در امور مختلف می باشد.

        نویسنده: مسافر مهدی لژیون ششم 
          تنظیم: مسافر محمدمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
بهروز سه شنبه 26 شهریور 1398 15:53
سلام آقا مهدی
چقدر خوشحال میشم وقتی میبینم از دوستان و همسفرانم بعضی ها اینقدر حالشان خوب شده و خودشان و مسیر خود را با تلاش و زحمت و همت پیدا کرده اند خر درجه اول خدارو شکر میکنم و در درچه بعد خوشحال میشم و انرژی مضاعف میگیرم ازین همت همسفر عزیز و میگم همسفر خداقوت تو میتونی، من میتونم، ما میتوانیم آری ما میتوانیم و باهمدیگر و دست در دست هم خواهیم توانست چون اشعه های روشنایی به پستوی تاریکیمان رسیده و در حال فتح تاریکخانه ماست. خوشحالم هم برای تو هم برای خودم. با تمام انرژی به پیش
بهروز سه شنبه 26 شهریور 1398 15:52
سلام آقا مهدی
چقدر خوشحال میشم وقتی میبینم از دوستان و همسفرانم بعضی ها اینقدر حالشان خوب شده و خودشان و مسیر خود را با تلاش و زحمت و همت پیدا کرده اند خر درجه اول خدارو شکر میکنم و در درچه بعد خوشحال میشم و انرژی مضاعف میگیرم ازین همت همسفر عزیز و میگم همسفر خداقوت تو میتونی، من میتونم، ما میتوانیم آری ما میتوانیم و باهمدیگر و دست در دست هم خواهیم توانست چون اشعه های روشنایی به پستوی تاریکیمان رسیده و در حال فتح تاریکخانه ماست. خوشحالم هم برای تو هم برای خودم. با تمام انرژی به پیش
علی ازلژیون ۴ چهارشنبه 20 شهریور 1398 21:54
خداقوت اقا مهدی
همسفر ام البنین چهارشنبه 20 شهریور 1398 20:48
خدا قوت خدمت آقا محمد
مسافر یوسف.لژیون6 دوشنبه 18 شهریور 1398 23:27
سلام.واقعا همینننطوره،خیلی خوب توضیح دادی آقا مهدی.واقعا نظم خاصی در آفرینش کائنات و هستی وجود داره،و این نظم عین عدالت هست که هر چیزی در جای خودش و هر شخصی در جایگاه خودش قرار داره.موفق باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic