مشارکت های روز پنج شنبه 1398/06/21
شنبه 23 شهریور 1398 ساعت 10:52 | نوشته ‌شده به دست مسافر محمد | ( نظرات )
خلاصه مشارکت های روز پنج شنبه
98/06/21
عدالت، آیا همه افراد در کنگره 60 با هم برابرند؟


خدمات کنگره برای همه یکسان است،
اما هر کس با خواست و تلاش خودش
 جایگاه خود را تعیین می کند... 


مسافر بهروز: من همیشه در برخورد با این کلمه ( عدالت )، در درجه اول ترازوی عدالت را در ذهن خود مجسم می کردم. در یک کفه این ترازو خودم را قرار می دادم و در کفه دیگر کسانی را قرار می دادم که خودم را با آنها مقایسه می کردم. اما در کنگره آموختم که باید کفه خودم را نسبت به آورده ها و تلاش های خودم بسنجم.

مسافر طیب: در مثلث کنگره 60 عدالت در رأس قرار دارد. وقتی سفر من مرتب نبود و حال خوبی نداشتم، با خود می گفتم؛ کجاست عدالت؟! چرا راهنما بین من و دیگران فرق می گذارد؟... اما نمی دانستم که برای رسیدن به عدالت باید معرفت و عمل سالم داشته باشم. 

مسافر یونس: کسانی که سی دی می‌نویسند، مرتب در جلسات حضور دارند و وظایفشان را به خوبی انجام می دهند، با کسانی که فقط شربت می خورند، برابر نیستند. 

مسافر کامبیز: معنی لغوی عدالت سر جای خودش، اما عدالت و جایگاه امروز من، تاوان کارهای گذشته من می باشد. 

مسافر مهدی: تقریبا" تمامی دروس، علوم و آموزش هایی که در کنگره تدریس می شود، هم راستا با فرمایشات عارفان و بزرگان می باشد. علم حروف در متون عرفا نیز اهمیت دستور جلسه را بیشتر نمایان می کند. واژه عدالت با قائدهء جابجایی حروف، تبدیل به تعادل می شود. در این علم، هر یک از حروف ( ابجد ) با یکی از اعداد مترادف هستند، ع=70 ، د=4 ، ا=1 ، ل=30 ، ت=400 ، جمع این اعداد می شود؛ ( 505 )، در این علم می توان صفر را نادیده گرفت و پنج مهمترین عدد هستی به حساب می آید و مقدس است. برای مثال؛ 
— پنج تن آل عبا
— پنج حسّ اصلی در بدن
— تعداد انگشتان هر دست یا پا
— دلیل دادن خمس
— و بسیاری نشانه های دیگر...
قرار گرفتن این دو عدد کنار هم تعادل را برقرار می سازد و عادل یکی از اسماءاللّه می باشد، و در دل خود جمع اضداد را داراست؛ تبعیض قائل شدن یک معلم یا مربی به شاگردان خود طبق تلاش خودشان، که عین عدالت است. و جمع اضداد جزء خصایص حضرت حق می باشد. اگر تفاوتها را پیدا کنیم، عدالت را می فهمیم. 

مرزبان محترم آقای یونس: قبل از ورود به کنگره، دقیقا" طرز فکر من این بود که؛ هر چیزی که به نفع من باشد، عدالت است و هر چیزی که به نفع من نباشد، ناعدالتی است. ولی بعد از ورود به کنگره دانستم که عدالت بر مبنای ( خواست، تقدیر و فرمان الهی ) انجام می پذیرد. 

مرزبان محترم آقای پرویز: قبل از کنگره عدالت را جور دیگری می پنداشتم، ولی در کنگره فهمیدم که هر کس در هر جایگاهی قرار دارد، حق اوست و عین عدالت است. 

کمک راهنمای محترم آقای پویا: در مورد وضعیت و جایگاه هر شخص در جامعه و عدالت خداوند در سیستم آفرینش، اصلا" در حدی نیستم که بخواهم نسبت به آنها اظهار نظر بکنم. من فقط می توانم در مورد وضعیت خودم عدالت را برقرار کنم، و برای انجام این مهم، باید خیلی تلاش کنم، آموزش ببینم، و به قول معروف باید پوست از سر من کنده شود تا بتوانم عدالت را راجع به خودم برقرار کنم. 

مسافر رضا: قبل از ورود به کنگره برای اینکه قصورات، مشکلات و کم و کاستی های خودم را توجیه بکنم، لباس ناعدالتی به آنها می پوشاندم. 

آقای ناصر: عدالت یعنی هر چیزی سر جای خودش. بعضی ها معنای عدالت و مساوی بودن را اشتباه می گیرند. در مثلث کنگره هم عدالت در رأس قرار دارد و همه به طور مساوی از خدمات و آموزش های کنگره استفاده می کنند. کسی که به بهترین شکل ممکن از این امکانات و خدمات بهره ببرد، به جایگاه های بالاتری خواهد رسید. 

کمک راهنمای محترم خانم المیرا: عدالت به معنای برابری نیست، عدالت یعنی رسیدن به تعادل... و اینکه آیا من با جسم خود و داشته های خودم با عدالت رفتار می کنم؟... و هرگز نباید دنبال مقصر و مقایسه کردن خودم با دیگران باشم. درک اضداد هم کمک می کند، معنای عدالت را بهتر متوجه شوم. 

مرزبان محترم خانم نسترن: عدالت در کنگره واقعا" برای همه برقرار است، و همهء خدمات برای راهنما، مرزبان، سفر اولی، سفر دومی و... یکسان است. من خودم هستم که با خواست و تلاش خودم تعیین می کنم در کدام جایگاه قرار بگیرم. 

همسفر خانم تهمینه: اگر کسی افکار مثبتی داشته باشد، متعادل است، و اگر کسی افکار منفی و ضد ارزشی داشته باشد، متعادل نیست و نمی تواند عدالت را برقرار کند. 

همسفر خانم منیره: وقتی فردی برای اولین بار روی صندلی کنگره می نشیند، عدالت برقرار هست و خدمات یکسان است. ولی بعدا" هر کسی نسبت به خواست و تلاش خودش جایگاه خود را تعیین می کند.

مسافر جاوید: خداوند در آفرینش تبعیض قائل نمی شود، در کنگره هم تمامی خدمات و امکانات یکسان است و هر کس خوب از این امکانات استفاده کند، جایگاه والاتری خواهد داشت. 

      تهیه و تنظیم: مسافر محمد  می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر پویا شنبه 23 شهریور 1398 20:55
محمد عزیز بسیار عالیست ممنون
مسافر غلامرضا لژیون یکم شنبه 23 شهریور 1398 13:59
خسته نباشید به آقا محمد عزیز بابت تهیه و تنظیم گزارش و خداقوت عرض میکنم به عزیزان مشارکت کننده
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic