کارگاه آموزشی خصوصی آقایان مسافر روز سه شنبه 1398/11/01
چهارشنبه 2 بهمن 1398 ساعت 19:35 | نوشته ‌شده به دست مسافر محمد | ( نظرات )
دهمین جلسه از دوره بیستم و سوم سری کارگاه های آموزشی خصوصی  کنگره 60 ویژه آقایان مسافر در نمایندگی صائب تبریزی با دستور جلسه " وادی پنجم و تأثیر آن روی من " با استادی " مسافر کامبیز "، نگهبانی " مسافر حسین " و دبیری " مسافر صابر " در روز سه‌شنبه  مورخه 98/11/01 رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود. 


وادی پنجم ما را به حرکت کردن تشویق
می‌کند و مطرح می‌کند که باید تمام
آموخته‌هایمان را به فعل در بیاوریم.


سخنان استاد:              

سلام دوستان کامبیز هستم یک مسافر؛    

من میخواهم صحبت هایم را به این طریق شروع کنم که جناب آقای مهندس با نوشتن این چهارده وادی، معجزه کنگره ۶۰ را به نوعی از ابتدا خلق کرده اند. و این چهارده وادی را با بیان ساده و نوشتار خیلی راحت طوری بیان کرده اند، حتی آنهایی که آنچنان تحصیلات زیادی ندارند می توانند به راحتی مطالعه کنند و در زندگی خودشان کاربردی کنند. و هر شخصی که در کنگره ۶۰ از بالاترین مقام یا هر جایگاه خدمتی که در حال خدمت کردن می باشد تا به امروز حتی آنهایی که تازه رها شده اند، اگر بتوانند این چهارده وادی را در زندگی خود به فعل دربیاورند و آنها را مطالعه کنند، البته به طور عمیق، می توانند رهایی خود را قوت ببخشند. وادی پنجم یکی از کلیدی ترین وادی های کنگره ۶۰ می باشد. چرا؟ برای اینکه استارت حرکت در کنگره ۶۰ با وادی پنجم می باشد. در چهار وادی قبلی آقای مهندس تفکر کردن را آموزش داده اند. ما در چهار وادی تفکر کردیم که چه کاری باید انجام دهیم، در وادی پنجم حرکت برای درمان ما آغاز می شود. من به طور تیتر وار چهار وادی اول را خیلی خلاصه بیان میکنم تا به وادی پنجم برسیم:
وادی اول یعنی تفکر: علت ماندگاری یک مسافر در کنگره ۶۰ وادی اول می باشد، اگر در پشت حرکتمان یک تفکر عمیقی نباشد، نمی توانیم به درستی پیش برویم، یعنی تفکر می‌کنیم به این موضوع که روش درمان در کنگره۶۰ چیست، تفکر در این مورد که بیماری من چیست و برای درمان خود چه کاری باید انجام بدهم و با این تفکر درست مسافر یا مصرف کننده در کنگره ۶۰ ماندگار می شود و حرکت خودش را آغاز می‌کند. در وادی دوم گفته شده است؛ هیچ مخلوقی بیهوده آفریده نشده است و همه ما می‌دانیم خداوند متعال ما را برای سرگرمی خلق نکرده است. پس اگر انسان خودش را در این دنیا بیهوده فرض کند به هیچ جایی نخواهد رسید. در وادی سوم گفته شده است: در مسیری که می خواهیم حرکت کنیم درست و در صراط مستقیم حرکت کنیم و لغزش نکنیم. در وادی چهارم گفته شده است که ما باید مسولیت کارهایی را که انجام می دهیم، بپذیریم و هیچ کسی مسئول کارهایی که انجام می دهیم نمی باشد و این وادی مانند نردبان های یک پله است که به ما کمک می کند آرام آرام از چاه عمیق اعتیاد در طول یازده ماه بیرون بیاییم.


وادی پنجم ما را به حرکت کردن تشویق می کند و مطرح می‌کند که تمام آموخته هایمان از وادی یکم تا چهارم را به فعل دربیاوریم، یعنی دیگر نشستن و دست روی دست گذاشتن هیچ فایده ای برای ما نخواهد داشت و از حالا باید حرکت را شروع کنیم. در وادی پنجم به هفت پارامتر اساسی اشاره می شود، اگر مقداری تعمق کنیم این هفت قانون مانند قوانین راهنمایی و رانندگی می‌باشند که اگر به آنها عمل نکنیم دچار مشکل خواهیم شد.
۱- مورد اول دوری از ضد ارزش ها می‌باشد، ما تا به حال هر کاری که می‌خواستیم انجام داده ایم، اما اکنون می خواهیم به درمان برسیم، یعنی باید از ضد ارزش ها دوری کنیم. به طور مثال دروغ، غیبت و تجسس و همه اینها را از خودمان دور بکنیم با استفاده از آموزش های کنگره۶۰.
۲- مورد دوم خودداری می‌باشد: یعنی جایی که از خوب و بدش آگاه هستیم نباید برویم. و کاری که به خوب و بد آن شک داریم به راحتی بگوییم نه.
۳- مورد سوم صبر می باشد: صبر در طول مدت زمان درمان، شرکت در جلسات و حضور به موقع، و در صبرمان هم نباید بی صبری بکنیم.
۴- مورد چهارم قناعت می باشد: همه فکر می‌کنیم با گذشت مدت اندک از زمان سفر ما، آنچه را که از دست داده ایم می توانیم به راحتی بدست بیاوریم، ولی این طور نیست. ما باید قناعت را پیشه کنیم تا بتوانیم با قناعت کردن برای درمانمان وقت بگذاریم.
۵- مورد پنجم توکل می‌باشد: ما باید در هر کاری خدا را وکیل خودمان قرار دهیم. اگر توکل ما به خداوند متعال باشد، خداوند در زندگیمان ما را یاری خواهد نمود.
۶- مورد ششم رضا می باشد: اکثر ما انسان ها راضی به رضای خداوند نمی باشیم، یعنی رضایت نداریم. در صورتی که اولین پله در راضی بودن در کنگره ۶۰ همان رضایت در مورد میزان پله ای می باشد که کمک راهنماهای محترم برای ما در هر پله در نظر می گیرند.
۷- مورد هفتم تسلیم می‌باشد: ما باید همیشه سر تسلیم در برابر قوانین پروردگار داشته باشیم.
و در آخر اگر ما در طی یازده ماه که در کنگره ۶۰ سفر اول می‌کنیم، اطاعت کنیم، از ضد ارزش ها دوری کنیم، خودداری کنیم، صبر کنیم، قناعت کنیم، راضی به رضای خداوند باشیم و تسلیم درگاهش بشویم به راحتی می توانیم این بیماری خانمان سوز را درمان کنیم.

 اگر به دولت برسی، مست نکردی مردی 
                 اگر به ذلت برسی، پست نکردی مردی
 اهل عالم همه بازیچه دست هوس اند
                 گر تو بازیچه این دست نگردی مردی

    ممنون که به حرف های من توجه کردید. 

خدمتگزاران:  


مرزبان محترم کشیک: مسافر حسن  


          تهیه گزارش، نگارش و عکس: مسافر جاوید 
          ویرایش و تنظیم: مسافر محمد می توانید دیدگاه خود را بنویسید
Kambiz L5 پنجشنبه 3 بهمن 1398 12:55
کامبیز جان جایگاه استادی رو تبریک عرض میکنم به امید دیدار در درجات عالی
مسافر محمد لژیون6 پنجشنبه 3 بهمن 1398 00:53
استاد محترم جایگاهتان را تبریک عرض می‌کنم، امیدوارم جایگاه های بالاتری را تجربه کنید.
خدا قوت خدمت نگهبان، دبیر و کلیه خدمتگزاران عزیز...
احمدآقاکیشی چهارشنبه 2 بهمن 1398 21:46
خدا قوت خدمت استاد، نگهبان و دبیر جلسه
عبداله چهارشنبه 2 بهمن 1398 21:12
خدا قوت عزیزان خسته نباشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic