مصاحبه مجازی....
دوشنبه 25 فروردین 1399 ساعت 19:50 | نوشته ‌شده به دست همسفر مهران | ( نظرات )
گفت و گوی غیر حضوری با 
کمک راهنمای محترم مسافر حجت
از طریق فضای مجازی . آقای مهندس دژاکام همیشه همه مشکلات را یک پله برای خودشان و اعضای کنگره قرار دادند.


1- لطفا خودتان را به رسم کنگره معرفی کنید؟

سلام دوستان حجت هستم یک مسافر، تخریب بیش از ۱۰ سال آخرین آنتی ایکس مصرفی شیشه تریاک مدت سفر اول ۱۲ ماه به روش DST با داروی OT درمان شدم، رشته ورزشی بدمینتون ، راهنما آقای نادر ، رهایی ۴ سال و ۱۱ ماه .


2- از حال و هوای این روزهای خودتان بگویید؟

اگر بخواهم از حال و هوای این روزهای خودم بگویم ، اولین کلمه ای که در ذهنم پدیدار می‌شود و مشکل اصلی من است  دلتنگی است. دلتنگ بچه‌ها هستم ،دلتنگ کنگره هستم، دلتنگ فضای جذاب کنگره هستم و امیدوارم که هرچه زودتر این مشکل به پایان برسد و  دلتنگی های من هم به پایان برسد.


3- نظرتان در مورد راهکار آقای مهندس برای ایجاد لژیون های مجازی چیست ؟

خوب آقای مهندس دژاکام همیشه همه  مشکلات را یک پله برای خودشان و اعضای کنگره قرار دادند و هر مشکلی که در تاریخ کنگره پیش آمده است از آن به عنوان یک سکوی پرتاب استفاده کردند و تشکیل لژیون های مجازی  و کارگاه‌های آموزش مجازای یک حرکتی بود. مسلما من مطمئن هستم،  که کنگره  را به یک مرحله جدیدی خواهد رساند و به دید من به جهانی شدن کنگره خیلی کمک می کند. مطمئن هستم که همه راهکارهای آقای مهندس در همه مشکلاتی که پیش آمده راهگشا بوده و یک پیشرفت برای کنگره ۶۰ خواهد بود.

4- از محاسن و معایب لژیون های مجازی بگویید؟

اگر بخواهم از محاسن لژیون های مجازی  بگویم ، برای خیلی از بچه هایی که به دلیل کارشان نمی توانستند خیلی در کنگره حضور داشته باشند، حداقل می‌توانند از هر مکانی که بخواهند ، در لژیون های مجازی شرکت کنند و از آموزش‌های به روز کنگره استفاده بکنند.اگر به معایبش  بخواهم اشاره کنم ، آن انرژی که در لژیون های حضوری و در کارگاه‌ های آموزشی حضوری با تعداد زیاد آن ارتباط دیداری و آن در آغوش گرفتن ها و آن انتقال انرژی که بود ، متاسفانه در فضای مجازی به صورتی که در لژیون حضوری بود نیست، ولی به نظر من محاسنش می‌تواند معایبش را پوشش بدهد.

5- به عنوان یک کمک راهنما چگونه انرژی و حستان را در لژیون مجازی به رهجوهایتان منتقل می کنید؟

به عنوان راهنما این خیلی کار سختی شده است ، که بتوانم حال رهجو ها را درک کنم و از حال و احوالشان با خبر شوم و حس خودم را انتقال بدهم. ولی بحث این است که در کلیه حرکات ،احساسات به  دو نوع انتقال می‌شود ، یکی از طریق انرژی صوت است و  یکی از طریق انرژی نور .مشارکت در لژیون صوتی یا همان گفتاری است ، که آن انرژی به وسیله گفت و گو منتقل می‌شود، و رهجو ها از خودشان سلفی می‌گیرند و حضور خودشان را با تصویر اعلام می‌کنند، خوب نوعی می تواند همان بحث صوت و تصویر را انتقال دهد ، و آن حسی که داریم انتقال بدهد . می توانم از نحوه مشارکت بچه ها نحوه حضورشان حالشان را درک کنم و متوجه شوم  و متقابلاً من هم با رفتاری  که شایسته یک راهنما است انجام دهم.


6- آیا از حضور رهجو هایتان در لژیون مجازی و وضعیت درمانشان راضی هستید ؟

من یک عقیده ای دارم ، از یک بزرگتر یاد گرفتم که هیچ وقت  از رهجوهایم راضی نباشم، به این معنی که جای پیشرفتشان خیلی زیاد است . به قول معروف هر چه قدر هم سعی و تلاش کنند ، باز هم جا برای تلاش کردن دارند ، ولی آن انتظاری که می رفتم ، فکر می کردم فقط ۱۰ درصد از رهجو ها باقی بمانند ، ولی آن بچه های که می خواهند و خواستار درمان هستند ، حتما خواهند ماند . آن چیزی که در این مدت در لژیون های مجازی بر گزار شده، یاد گرفتم این است که بچه های که می خواهند بمانند می مانند و آن های که می خواهند بروند می روند . در نتیجه بله راضی هستم به این روند ، ولی خوب آرزو دارم که هر چه قدر زود تر این مشکلات حل شود و به لژیون های حضوری بر گردیم.

7- دستور جلسه این هفته وادی هشت است . به نظر شما حرکت در این راهی که آقای مهندس پیش روی ما قرار داده اند ، ( لژیون های مجازی ) چه چیزی برای ما نمایان شده است ؟

این سوال خیلی جالبی بود ارتباط لژیون های مجازی با وادی ۸ سوال جالبی بود. الان که دارم راجبش صحبت می کنم ، من نمی توانم پیش بینی کنم ،در این راهی که در پیش داریم و حرکت کردیم چه چیزی در آن نمایان شود ، چون همانطور که مسلم است در یک جاده ای  که می‌رویم ، اگر در آن جاده تا به حال نرفته باشیم نمی‌توانیم ، پیش‌بینی کنیم که جلوتر  چه چیزی اتفاق می‌افتد . آن چیزهایی که دستگیر من شده است و من حدس می زنم ، و به هیچ گونه نمی‌توانم به آن اتکا کنم ، به نظر من این حرکت یک راهی را باز خواهد کرد ، برای آن کسانی که در شهرستان‌ها یا کشورهایی هستند که نمی توانند در جلسات کنگره  شرکت کنند ، از طریق فضای مجازی یک روز بتوانند سفر خودشان را آغاز کنند و بتوانند از آموزش های کنگره ۶۰ بهره برداری کنند ، چون من خودم اولین باری که با کنگره آشنا شدم ،در سال ۸۹ بود که متاسفانه ادامه پیدا نکرد از طریق فضای مجازی فضای بود بعنوان تالار گفت و گو که کنگره ۶۰ داشت ، و از آن طریق رهجو ها می‌توانستند سفر خودشان را آغاز کنند . به نظر من سفر در لژیون های مجازی یک زمانی برگزار خواهد شد، و آن بچه های  که در شهرستان‌ها و نقاطی هستند که به جلسات و نمایندگی کنگره دسترسی ندارند ، بتوانند سفر خودشان را انجام دهند و به درمان برسند.

8- چه پیامی در این شرایط برای اعضای کنگره دارید ؟

پیامی که برای اعضای  کنگره و خودم دارم  این است که اتصال خودشان را با  کنگره قطع نکنند.  به نظر من در این روزها متصل شدن به کنگره خیلی راحت تر شده است و خیلی بهتر می توانند از آموزش‌های کنگره به دو دلیل استفاده کنند .از طریق فضای مجازی  هر ساعتی بخواهند می توانند از آموزش ها استفاده کنند ، دوماً در این خانه بمانیم باعث شده است ، وقت بیشتری را داشته باشند و بتوانند  از آموزش‌های کنگره استفاده کنند .

9- کلام آخر ؟

به عنوان کلام آخر می توانم آرزو کنم ، آرزوی که می دانم هر مشکلی در زندگی انسان پیش می‌آید آن را  پخته تر و پیشرفته تر می کند و توانایی شخص را بیشتر می کند . امیدوارم این مشکل جهانی که پیش آمده است و اسمش ویروس کرونا است ، هر چه زودتر برطرف شود با کمترین خسارت ، و  آرزو می کنم که دوباره بتوانیم کنار همدیگر باشیم ، و بتوانیم همدیگر را  در اغوش بگیریم و جلسات را بر گزار کنیم ، و از آموزش های کنگره نهایت استفاده را کنیم و حداکثر انرژی را از هم دیگر بگیریم ، ممنون خیلی خوشحال شدم که در این مصاحبه شرکت کردم.


خدمتگذار وبلاگ : همسفر مهران می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرعلی لژیون 5 شنبه 30 فروردین 1399 22:09
خداقوت خدمت استادعزیزم اقاحجت مطالبتون مثل همیشه عالی بودوممنون ازخدمتگزاران سایت بابت زحماتشون خداقوت مهران عزیز.
مسافر طیب شنبه 30 فروردین 1399 11:41
خدا قوت به گروه وبلاگ و مهران عزیز بابت مصاحبه زیبا. تشکر از آقا حجت به خاطر مطالب مفید
مسافریونس.لژیون یکم پنجشنبه 28 فروردین 1399 20:54
عرض سلام وادب به حضور کمک راهنمای محترم آقاحجت وخداقوت به آقامهران عزیز.مصاحبه زیبایی بود به امید دیدار همگی عزیزان درشعبه بزودی انشاالله.
مسافر محمد لژیون6 چهارشنبه 27 فروردین 1399 22:45
عرض سلام و خسته نباشید خدمت کمک راهنمای محترم آقا حجت، پیامها و اطلاعات مفیدی را ارائه کردید. ممنون
خدا قوت خدمت آقا مهران عزیز...
مسافر یوسف.لژیون6 چهارشنبه 27 فروردین 1399 13:56

خدا قوت خدمت آقا حجت . هم پیام خوبی دادید هم مطالب خوبی ارائه کردیدد .ممنون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic