گزارش عملکرد...
شنبه 17 خرداد 1399 ساعت 23:54 | نوشته ‌شده به دست مسافر محمد | ( نظرات )

عملکرد لژیون ششم در فضای مجازی
سی دی سواد از استاد امین


کسانی می‌توانند به دانایی برسند که از
دیوار ترس، ناامیدی و منیت عبور کنند.

مسافر محمد کیهان: بعضی از انسانها تحصیلات دانشگاهی بالایی دارند ولی متاسفانه در رشته درسی خود نمی‌توانند موفق بشوند. اینها کسانی هستند که وقت خود را صرف حفظ کردن مطالب کرده‌اند ولی به صورت عملی و تجربی کار انجام نداده‌اند. این افراد به ظاهر سواد دارند و این هیچ ثمری ندارد. سواد یعنی اینکه به آن دانایی برسی که بدانی نباید به جهانی که در آن زندگی می‌کنی و تمام موجودات آن بی تفاوت باشیم، بلکه باید برای نجات انها هر چه از دستمان بر می‌آید  انجام بدهیم.

مسافر محمد مهرپویا: خود انسان یک جهان کوچک و فشرده شده است و این پایه‌ای ترین اصل آموزشی کنگره است که تمام مدلهای هستی دقیقا شبیه به هم هستند. این فرض باعث شد که مسئله دانائی مشخص بشود که انسان دقیقا مثل یک شهر یا کشور عمل می‌کند، اگر اینطور باشد پس باید یک ساختار مثل فرمانروائی در وجودش باشد که در درون هر انسانی قلعه عقل و ساکنانی در شهر وجودی انسان وجود دارد و با مقایسه این دو مدل متوجه شدیم که بعضی از انسانها یا خوب هستند یا خوب نیستند، چون جنس ساکنانش با هم متفاوت است و همه اینها را از یک اصل  ساده یاد گرفتیم که مدلهای هستی همه شبیه هم هستند.

مسافر یونس: انسان به دانایی نمی‌رسد مگر اینکه از آن لایه سختی و رنج قضیه عبور کند. هر چیزی که پیش می‌آید یا اتفاق می‌افتد، اگر انسان به نتایج آن نگاه بکند می‌تواند به ماهیت آن پی ببرد و نتایج را خوب بررسی کند. مثلا وقتی یک باغبان خوب به میوه درخت که همان نتیجه درخت است نگاه می‌کند به همه چیز درخت پی می‌برد. از اندازه میوه می‌تواند به وضعیت درخت و بیماری یا سلامت درخت پی ببرد، به شرط آنکه باغبانی خوب باشد و دانایی لازم را داشته باشد.

مسافر حمید: دانایی انسان زمانی رشد می‌کند که در شرایط سخت و دشوار قرار بگیرد. کسانی می‌توانند به دانایی دست پیدا کنند که از دیوار ترس، منیت و ناامیدی عبور کنند، این کار راحتی نیست کسی که افتاده است، کسی که کار اشتباهی انجام داد معذرت خواهی کند، انسانی که فرمانبردار خوبی باشد و از خود گذشتگی داشته باشد، آن انسان به دانایی می‌رسد. وقتی انسان به دانایی رسید، وارد مرحله تشخیص می‌شود.

مسافر یوسف: کنگره ۱۰ سال است که می‌گوید راه حفظ سیاره زمین کاشتن درخت است، و اخیرا دانشمندان هم گفته‌اند که اگر ده میلیون متر مربع تا بیست میلیون متر مربع ( یعنی بین یک تا دو میلیارد هکتار ) ده میلیون متر مربع یعنی تقریباً شش برابر خاک کشور ما هست. اگر شش برابر تا ده برابر خاک کشور ما درخت کاشته شود زمین به حالت تعادل برمی‌گردد. اگر حساب کنیم در هر هکتار می‌شود چهارصد تا پانصد اصله درخت کاشت، به عبارتی در یک میلیارد هکتار می‌شود چهارصد تا پانصد میلیارد اصله درخت کاشت. هزینه کاشت هر درخت سه الی ده دلار است، اگر ما بخواهیم سیاره زمین را درخت بکاریم هزار و دویست میلیارد دلار هزینه‌اش می‌شود، اگر بالاترین قیمت را حساب کنیم چهار هزار میلیارد دلار می‌شود. خسارتی که کرونا در عرض یک ماه به زمین وارد کرده است ده میلیارد دلار است. این موضوع چه پیامی به ما می‌دهد؟ به ما می‌گوید که ما می‌توانستیم که در کنفرانس ها بپذیریم که یک مقدار از بودجه ها و تولیدات خودمان را کم کنیم و صرفه جویی کنیم، ولی ما حاضر نشدیم از یک درصد سود خودمان چشم‌ پوشی کنیم. و نتیجه‌اش این شد که ارزش سهام در بورس آمریکا پنج هزار میلیارد دلار افت کند. یعنی اگر یک سوم خسارتی که تا حالا به وجود آمده را هزینه می‌کردیم قطعاً می‌توانستیم تعادل زمین را حفظ کنیم. (اگر از آموزگار آموختیم، آموختیم  اگر نیاموختیم، روزگار به ما می‌آموزد) این همان مسئله است.

مسافر رامین: انسان باید آگاه باشد که اگر من توانستم خیلی از مسائل را حل بکنم یا قالب شوم، خیلی مسائل دیگر وجود دارند، خیلی مسائل دیگر در پیش روی من هستند که من نسبت به آنها هیچ شناخت و دانایی ندارم و برای یاد گرفتن آنها همیشه باید تواضع و تلاش لازم را داشته باشم وگرنه انسان از یک جایی به بعد متوقف می‌شود. بدست آوردن دانایی خیلی کار سختی است، تلاش می‌خواهد فقط با خواندن یک جزوه یا کتاب یا دانستن مثلث دانایی به دست نمی‌آید. اینها فقط تئوری قضیه هستند ولی در عمل باید خیلی تلاش بکنیم تا این اتفاق بیافتد. مسئله مهمی که در مثلث دانایی وجود دارد اگر من خوب این مطالب را یاد بگیرم، آنوقت می‌فهمم که نقطه ضعف من در کجاست، یا نقطه ضعف من کدام ضلع است باید آن را تقویت بکنم. اگر ضلعی که به قدر کافی رشد کرده و اگر من دوباره به آن ضلع بها بدهم قدرت تشخیص من افزایش که نه بلکه کاهش هم پیدا می‌کند. مثلا من در مثلث دانایی ضلع تفکرم خیلی خوب و قوی هست اگر دوباره ضلع تفکرم را تقویت بکنم و روی آن پافشاری بکنم روز به روز قدرت تشخیص من افت می‌کند، یعنی قدرت تشخیص من امروز از دیروز کمتر می‌شود. با اینکه ضلع تفکرم بزرگتر شده ولی مثلث دانایی این را به من می‌گوید که دوتا ضلع دیگر هم وجود دارد که یکی آموزش و آن یکی تجربه هست. هر سه ضلع باید با هم رشد بکنند تا به نتیجه برسیم.

مسافر محمد کتابی اقدم(برداشتی از سی دی سواد): این مهمترین اصل آموزشی کنگره ۶۰ می‌باشد که تمامی مدل‌های هستی دقیقا شبیه همدیگر هستند. دانایی یعنی تشخیص ماهیت خواسته‌ها در هر رنگ و لباس و شکلی...
سه شخص مختلف را با مراحل دانایی متفاوت از نظر تغذیه و سلامتی در نظر می‌گیریم؛ 
شخص اول فقط برای رفع گرسنگی تغذیه می‌کند و اصلاً نوع تغذیه برایش مهم نیست. این شخص اگر دچار بیماری شد برای به دست آوردن سلامتی دوباره باید هزینه‌های گزافی پرداخت کند. شخص دوم به همین ترتیب تغذیه می‌کند اما خودش را به صورت دوره ای مورد چکاپ و آزمایش قرار می‌دهد تا اگر دچار بیماری شد در مراحل اولیه تشخیص داده شود. هزینه چکاپ تنها چند درصد از هزینه‌های گزاف جانی و مالی بیماری است که باید در آینده برای درمان آن بیماری پرداخت کند. شخص سوم اما سعی می‌کند تغذیه سالمی داشته باشد و قبل از اینکه دچار بیماری شود برای سلامتی و تغذیه سالم هزینه می‌کند. 
شخص دوم نسبت به شخص اول بهتر عمل می‌کند اما شخص سوم در زمینه تغذیه و سلامتی به دانایی رسیده است.

کمک راهنمای محترم احمد آقا: در کلام ا... خداوند می‌فرماید؛ که انسان را زنده می‌کند و می‌میراند، بعد می‌رسد به زمین و خداوند می‌فرماید؛ که خداوند بعد از اینکه به ارض یا زمین آب میدهد، زنده‌اش می‌کند! یعنی زمین « یمیت» بود،( یعنی میّت) بود، و خداوند زنده‌اش کرد. در واقع داشت اشاره می‌کرد که سیاره زمین یک موجود زنده است و جان دارد و مثل انسان می‌ماند. اگر ما خوب نگاه کنیم در عالم این همه سیاره وجود دارند، ولی جاندار نیستند، اما از زمین که صحبت می‌کنیم، جاندار است.

   خدمتگزار وبلاگ: مسافر محمد می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر یوسف _ لژیون 6 یکشنبه 18 خرداد 1399 20:07
با سلام و خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم احمد آقا و اعضای لژیون ششم و خدمتگزاران نمایندگی صائب تبریزی
احمدآقاکیشی یکشنبه 18 خرداد 1399 10:31
خدا قوت به محمد کتابی،در بخش وبلاگ
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic