کارگاه آموزشی خصوصی آقایان مسافر روز یکشنبه ۹۹/۰۴/۰۱
دوشنبه 2 تیر 1399 ساعت 20:51 | نوشته ‌شده به دست مسافر یوسف | ( نظرات )

سومین جلسه از دور بیست و چهارم سری کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ ویژه آقایان مسافر در نمایندگی صائب تبریزی با دستور جلسه " آداب معاشرت ، ادب و بی ادبی ، تعادل و بی تعادلی " با استادی " مسافر کامبیز " نگهبانی کمک راهنمای  محترم " مسافر حجت " و دبیری " مسافر یعقوب " در روز یکشنبه مورخ 1399/04/01راس ساعت ۱۷:۰۰ آغاز به کار نمود .

 


به ما یاد می دهد که اگر وارد جایی می شویم باید به حرمت های آنجا احترام بگذاریم و اصول آن را رعایت کنیم .سخنان استاد ؛

سلام دوستان کامبیز هستم یک مسافر ؛
خدا را شاکرم که در این جایگاه و در جمع شما عزیزان هستم، مضاف بر اینکه در کنار راهنمای بزرگوارم که در جایگاه نگهبانی هستند هستم. و این یک سعادت بزرگ برای من است که هم در این جایگاه هستم و هم در کنار استادم هستم. انشاالله دوستانی که سفر اولی هستند یا این جایگاه را تجربه نکرده اند این تجربه را کسب کنند که واقعاً یک حس غریب است. به هر حال دستور جلسه امروز ما یک دستور جلسه ای است که در بدو ورود ما به کنگره با فرامین و آموزه هایی که در کنگره جزو حرمت ها محسوب می شوند با آنها آشنا می شویم، از جمله آدابی که در کنگره مهم است ارتباط افراد با یکدیگر و همچنین طرز پوشش است. به هر حال در زمانی که یک مصرف‌کننده در حال مصرف است شاید بعضی مسایل را از یاد می برد. یکی از آن مسایل طرز پوشش است، یا ارتباط با دیگران است. چون حالت اعتدال در آن شخص وجود ندارد دقیقا نمی داند که با اشخاص چطور ارتباط برقرار کند و به نقطه آشوب خیلی نزدیک است. خوب ما در کنگره یاد می گیریم که ارتباط داشتن یک حد اعتدال دارد و باید به آداب صور پنهان و هم‌ آداب صور آشکار خیلی توجه داشته باشیم. این به هیچ عنوان امکان پذیر نمی شود که ما در درون خودمان به نقطه آشوب نزدیک باشیم و بخواهیم در ظاهر خودمان را یک جوری نشان بدهیم که در آداب و معاشرت یک انسان فهیم هستیم، چون در درون این اشخاص اصطکاک وجود دارد. به هر حال ما با سه ضلعی که در اینجا وجود دارد جسم، روان و جهان بینی باید به تعادل برسیم و آقای مهندس می‌فرمایند که مسافر باید صور آشکار و صور پنهان خودش را جلا بدهد، چه از بُعد پوشش و لباس، چه از بُعد ارتباط با یکدیگر، چه از بُعد اینکه در مورد یکدیگر قضاوت نکنیم، تهمت نزنیم، وفای به عهد کنیم و خیلی مسایل دیگر که یک سرآغازی است که به تعادل برسیم. 


و اگر نتوانیم به اعتدال برسیم ممکن است خیلی زود به نقطه آشوب برسیم و نتوانیم خودمان را کنترل کنیم و درصورت عدم کنترل از مبانی آداب هم دور می‌شویم. در اوایل برای من خیلی عجیب بود که اگر پوشش من سفید نباشد چه اتفاقی می افتد؟ بعد از مدتی که چند تا سی دی از مهندس گوش کردم فهمیدم که یک لباس متحد اُل شکل است و به ما یاد می دهد که اگر وارد جایی می شویم باید به حرمت های آنجا احترام بگذاریم و اصول آن را رعایت کنیم. اگر چنانچه من نتوانم اصول اولیه را رعایت کنم چطور می توانم خودم را با مسئله درمان اعتیاد تطبیق بدهم؟ به هر حال این مسایل صور آشکار و صور پنهان از مسایل بَدو ورودمان است و در ادامه راه می بینیم که اگر ما نتوانیم اینها را در خودمان کنترل کنیم نمی توانیم به آن رهایی و تعادل برسیم. استاد من همیشه می‌فرمودند درمان فوق ترک است و تعادل فوق درمان است. در حالی که ما قبل از اینکه وارد کنگره شویم و فکر می کردیم که فقط ترک اعتیاد است، اصلا درمانی وجود ندارد ! بعد از اینکه یک پله بالاتر آمدیم دیدیم که درمان وجود دارد و درمان شدیم، ولی کسی که تعادل جسمی و روانی ندارد در جامعه چه واکنشی از خودش نشان می دهد؟ مسلما کار خاصی نکرده است. ولی زمانی که ما به تعادل می رسیم و به فرامین کنگره عمل می‌کنیم به آن جایگاهی که مَد نظر کنگره است می رسیم و می توانیم یک انسانی باشیم که هم برای خودمان، هم برای جامعه و هم برای اعضای خانواده خودمان یک فرد موثری باشیم.

دریافت نشان ۹ ماه رهایی مسافر علی و مسافر حسین از لژیون پنجم


خدمتگزاران ؛

قسمتOT


مهماندار ؛ مسافر علی


میکروفن گردان ؛ مسافر شهاب


نگهبان نظم ؛ مسافر حسین


مرزبان محترم کشیک ؛ مسافر عادل


             تهیه گزارش ؛ مسافر شهاب

          خدمتگزار وبلاگ ؛ مسافر یوسفمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر شهاب چهارشنبه 4 تیر 1399 01:29
خدا قوت خدمت تمامی خدمت گزاران کنگره 60
حامد درخوش سه شنبه 3 تیر 1399 12:02
خدا قوت آقا کامبیز عالی بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic