کارگاه آموزشی خصوصی آقایان مسافر روز یکشنبه ۹۹/۰۴/۰۸
دوشنبه 9 تیر 1399 ساعت 13:44 | نوشته ‌شده به دست مسافر شهاب | ( نظرات )

چهارمین جلسه از دوره بیست و چهارم سری کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ ویژه آقایان مسافر در نمایندگی صائب تبریزی با دستور جلسه "حرمت کنگره ۶۰، چرا رابطه کاری و مالی در کنگره ۶۰ ممنوع است؟" با استادی کمک راهنمای محترم "مسافر آرماننگهبانی کمک راهنمای محترم "مسافر حجت" و دبیری "مسافر یعقوب" در روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ راس ساعت ۱۷:۰۰ آغاز به کار نمود.در کنگره قوانین و حرمت های بسیار محکمی وضع شده که بین اعضای کنگره  ۶۰ به شدت رعایت میشود و به همین دلیل است که در طول این مدت ۲۲ سال درکنگره هیچ اتفاقی نیفتاده است و کنگره را تبدیل به مکانی مقدس کرده است.


سلام دوستان آرمان هستم یک مسافر؛

خدا را شاکرم که دوباره توفیق نصیبم شد که اینجا خدمت کنم و آموزش بگیرم و از نگهبان جلسه بسیار سپاسگزارم که این فرصت را برایم فراهم کرد.

درمورد دستورجلسه "حرمت کنگره ۶۰، چرا رابطه کاری و مالی در کنگره ۶۰ ممنوع است؟"، نوشتاری است که در کنگره دوبار خوانده می شود یکبار در اول جلسه و یکبار هم در آخر جلسه تا کسانی که دیر میرسند بتوانند آخر جلسه بشنوند و به این حرمت ها عمل کنند و رعایتش کنند.
همه ما، کنگره ۶۰ و همه NGOها که درمورد اعتیاد فعالیت میکنند همه زیرنظر وزارت کشور هستند و وزیر محترم کشور مسئول همه NGO هاست و اینها را رصد میکنند و آمار میگیرند از همه NGOها؛ درمورد اعتیاد آماری پارسال یا پیرارسال منتشر شد از طرف وزارت کشور که همه NGOها روی هم رفته ۲درصد قطع مصرفی داشته اند ولی آماری که برای کنگره ۶۰ منتشر شد از طرف وزارت کشور ۸۸درصد به درمان رسیده بودند. این یه آمار سرانگشتی است که همه ما متوجه تفاوت کنگره ۶۰ با سایر NGOها میشویم. نظر به این آمار ۸۸درصدی من چیزهایی را میبینم که در کنگره ۶۰ وجود دارد که سایر NGOهایی را که شخصا چند مورد را رفته و تجربه کرده ام نیست و چنین قوانین محکمی ندیده ام؛ در کنگره قوانین و حرمت های بسیار محکمی وضع شده که بین اعضای کنگره ۶۰ به شدت رعایت میشود و به همین دلیل است که در طول این مدت ۲۲ سال درکنگره هیچ اتفاقی نیفتاده است و کنگره را تبدیل به مکانی مقدس کرده است.
دستورجلسه خیلی ساده است و باید به آن عمل کرد و کاربردی اش کرد؛ دروغ نگویم، دروغ گفتن به ضرر من تمام می شود، آقای مهندس هم روز چهارشنبه فرمودند که مادر همه چیزهای منفی، بدبختی ها، اتفاقات بد و نکات منفی دروغ گفتن است. اینکه مثلا من با یه دروغ گفتن ساده میام کنگره مثلا به خاطر دریافت شربتِ زیاد درمورد مقدار مصرفم دروغ میگم به سادگی و میروم و حالم خراب میشود، یا درمورد رفتنم به کنگره ۶۰ به خانواده دروغ میگویم درحالیکه نمی روم و تا کی و چقدر میتوانم این مسئله را مخفی کنم!؟ دروغ گفتن هم تایمی دارد و درنهایت باید تاوانش را بدهم.
و غیبت کردن هم از موارد دیگر در حرمت های کنگره
۶۰ آمده است؛ خیلی بخواهم مختصر بگویم درمورد غیبت کردن، در قرآن هم آمده است که غیبت کردن مثل این است که گوشت برادر مرده ات را بخوری! و اگر این را به درستی متوجه بشوم دیگر غیبت نمی کنم.


یکی دیگر از موارد حرمت ها مراقبت از لوازم شخصی خودمان در کنگره است که برای مثال من کیفم را میگذارم در کنگره و میروم پی کارم! درست است که اینجا مکان مقدس و امنی است ولی اگر اتفاقی بیفتد به خاطر بی احتیاطی من قداست این مکان به هم میخورد چون بلد نبوده ام از وسایل شخصی خودم مراقبت کنم.
و درادامه دستور جلسه که چرا رابطه کاری و مالی در کنگره ۶۰ ممنوع است؟ ما خودمان شاهد بودیم که رهجوی بسیار خوب شش ۷ ماه سفر به یکی از اعضا که بیکار بود کار میدهد تا باهم کار کنند و بیکار نماند و هرجفتشان رفتند از کنگره و هنوز هم که هنوز است قرار است بیان کنگره و فکر کنم یه ۲ سه سالی شد! در مورد رابطه کاری و همچنان رابطه مالی، رابطه ما درکنگره با همدیگر دوستی و نقطه مشترکمان درمان مواد مخدر است و بیرون از کنگره هیچ صنمی باهمدیگر نداریم. اگر بتوانیم در این راستا حرکت کنیم و کاری کنیم که این هدف به هم نخورد موفق می شویم.

آرزو میکنم من هم بتوانم به این حرمت ها تمام و کمال احترام بگذارم و رعایتش کنم که رعایت اینها باعث میشود که من خودم احترام کسب کنم و آرزومندم که همه مان بتوانیم اینها را رعایت کنیم و در کنگره لذت ببریم.
مرسی که به حرفهام گوش کردین.


خدمتگزاران :

مهماندار: مسافر عباد
میکروفن گردان: مسافر شهابپارکبان : مسافر اکبرمرزبان محترم کشیک: مسافر عادلخدمتگزار وبلاگ: مسافر شهاب


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسن مرزبانی چهارشنبه 11 تیر 1399 17:19
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم اقا ارمان.
مسافر محمد لژیون 6 دوشنبه 9 تیر 1399 22:18
استاد محترم خیلی عالی در مورد دستور جلسه صحبت کردید.
خدا قوت خدمت نگهبان، دبیر و کلیه خدمتگزاران عزیز و یک خدا قوت ویژه خدمت آقا شهاب...
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات