استاد این هفته وبلاگ
مسافر مهدی از لژیون سوم


قوانین و حرمت‌های کنگره در صدد این هستند که
خطاها و اشتباهات ما را کنترل نمایند و در گذر
زمان ما را به سوی انسانی کامل سوق می‌دهند.

سلام دوستان مهدی هستم یک مسافر؛ 
اولین روزی که وارد کنگره ۶۰ شدم مطلبی را در کنگره قرائت کردند که حرمت کنگره محسوب می‌شد و برایم جالب بود و در آن لحظه برداشتم و حسم راجع به این مطلب اینطور بود که ببین و بشنو، این قوانین و حرمت‌های کنگره است.قبلاً هیچ تصویر ذهنی در خصوص کنگره نداشتم و دیدگاه خاصی نسبت به کنگره در من ایجاد شد من در دوران قبل از کنگره برخی از این حرمت ها را در زندگی رعایت می‌کردم و حالا می‌دانستم وارد جایی شدم که اولین قوانین و حرمتش انجام ندادن این اعمال ضد ارزشی است. چیزی که ذهنم را خیلی مشغول کرد و در من تأثیرگذار بود این بود که که حتی نمی‌توانند از وسایل شخصی مانند کیف و یا موبایل خود مراقبت نمایند چگونه می توانند از زندگی خود مراقبت نمایند. این اتفاق چند باری در دوران قبل کنگره برایم افتاده بود و در آن لحظه تصمیم گرفتم یک کنگره‌ای باشم و به اصول، قوانین و حرمت‌های کنگره احترام بگذارم و این موارد را سرلوحه خود قرار داده و به آنها عمل کنم و همیشه و هر وقت در کنگره حضور داشتم سعی می‌کردم تا حد توان این موارد را رعایت کنم. همانطور که آقای مهندس حریم یک جاده را مثال می‌زنند، به نظر بنده اگر کسی به حریم جاده تجاوز نمی‌کند دلیلش شاید ترس از قانون و عواقب آن باشد و در پشتوانه احترام به قوانین و حرمت‌های کنگره احترام، دوستی، عشق و محبت است. اگر کسی حرمت‌های کنگره را هم در ظاهر و هم در باطن حفظ و رعایت کند، اول خودش به تعادل می‌رسد و در سایه تفکر سالم و تعادل شخصیتی هر رهجو، افراد با تعادلی خواهیم داشت. 


این حرمتها ناخالصی ها را از بین می‌برد. وقتی کسی دیگر دروغ نمی‌گوید، به خودش و دیگران آفت و ضرر نمی‌رساند، وقتی کسی به خانواده و همسر خود دروغ نمی‌گوید، در واقع عشق زنده می‌شود و اعتماد به وجود می‌آید، وقتی به تک تک اعمال ضد ارزشی که انجام ندادن آنها جزو حرمت‌های کنگره می‌باشد دقت کنیم، می‌بینیم برای ساختن یک سیستم کارآمد و یا شخصی که این حرمت‌ها و ارزشها را رعایت می‌کند، انسانی با پندار سالم و در پی آن گفتار سالم و در نهایت انسانی با کردار سالم خواهد بود. دروغ گفتن، علیه شخصی سرزنش کردن، حرف یکدیگر را قطع نمودن، غیبت کردن، بحث سیاسی نمودن، بدون اجازه سخن گفتن، بدون اطلاع و هماهنگی هر گونه پولی را دریافت و پرداخت کردن، لباس نامناسب پوشیدن و... از موارد ضد ارزشی می‌باشد.  در عمق این حرمت ها و قوانین تجربه ای گرانبها نهفته است و وقتی می‌گویند از انجام این اعمال ضد ارزشی پرهیز نمایید شاید ممکن است دغدغه، اختلاف، هتک حرمت و کینه را در میان رهجویان به دنبال داشته باشد. هیچ وقت تفکر و آگاهی یک رهجویی که تازه سفرش را شروع کرده با رهجویی که در اواخر سفرش می‌باشد در یک سطح نیست و معاشرت رهجویان خارج از قوانین کنگره باعث سقوط خودشان می‌گردد.  این قوانین و اصولی که حرمت می‌نامیم در صدد این هستند که خطاها و اشتباهات ما را در کنگره کنترل نمایند و در گذر زمان این قوانین همانند قوانین الهی در نقش تفکر در ذهن ما پدیدار می‌شوند و ما را به سوی انسان کامل سوق می‌دهند. 

   خدمتگزار وبلاگ: مسافر محمد می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر طیب سه شنبه 10 تیر 1399 23:18
خدا قوت
مسافر آرمان سه شنبه 10 تیر 1399 12:29
سلام خدا قوت آقا مهدی عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات