مصاحبه......
چهارشنبه 18 تیر 1399 ساعت 22:39 | نوشته ‌شده به دست همسفر مهران | ( نظرات )

گفت و گوی صمیمی با مسئول OT 
کمک راهنمای محترم مسافر طیب 
موضوع: خدمت در کنگره و شربت OT


خدمت خودش خدمتگذار را پیدا می کند ، نباید دنبال یک خدمت بود.

1 - لطفا خودتان را به رسم کنگره معرفی کنید؟ 

سلام دوستان طیب هستم یک مسافر، تخریب ۱۰ سال ، آخرین آنتی ایکس شیشه هروئین،  مدت سفر اول ۱۲ ماه ، به روش DST  با داروی OT درمان شدم ، ورزش بدمینتون راهنما آقا حجت رهایی ۲ سال و ۶ ماه و ۲۲ روز . ۱۱ ماه و ۶ روز سفر نیکوتین کردم با راهنمایی آقا پویا رهایی ۲ سال و ۲ روز .

2- از حس و حالتان وقتی در کنگره خدمت می کنید ؟ و تاثیر این خدمت ها در زندگی تان چی بوده ؟

خوب واقعیت استاد آقای مهندس ،سردار یک پیامی دارد ، که می‌فرماید ما به دنیا آمدیم برای دو هدف ، آموزش درست و خدمت. من هم این شعار را سرلوحه قرار دادم ، چون انسان وقتی از ایند این بعد می رود و انتقال پیدا می کند ، به نظر من و از آموزه‌های که گرفتم،  تنها تفکر است که باقی می ماند ،  خوب برای خدمت اول باید آموزش درست دیده باشیم ، بعدا خدمت باشد . من هم سعی می کنم اول آموزش درست ببینم بعد خدمت کنم تا آن  نتیجه ای که می گیریم ،منجر به عمل سال شود.

3- لذت بخش ترین خدمتی که در کنگره داشتید چی بوده ؟

وقتی من برای اولین بار شروع به خدمت کردم ، از آبدارخانه استارت زدم. بعد نگهبان نظم،  دبیر ، نگهبان و حال مشغول خدمت در OT هستم و شال کمک راهنمایی را گرفتم . لذت بخش ترین خدمت من وقتی که سفرم درست شده بود ، در آبدارخانه بود ، حالم تازه خوب شده بود و از خدمت در آن جا لذت می بردم .

4- آیا خدمت در کنگره شما را به حال خوش رسانده است ؟

برای حال خوش آقای مهندس ۷ سی دی دارند ، من همه را گوش کردم ، ولی برداشت شخصی من این است که دنبال حال خوش نباید رفت ، بعضی اصول ، حرمت و قوانین در کنگره هست ، اگر آن ها را رعایت کنیم ، اتوماتیک وار به حال خوش خواهیم رسید . در زندگی هم همین طور است ، اگر در مسیر باشد ، خدمت کند حالش خوش می شود ، اگر کسی هم حالش را بگیرد باز هم حالش خوش است ، برداشت من این طور است .

5- چرا قسمت OT را برای خدمت انتخاب کردید ؟ آیا با توجه به حجم کاری زیاد در OT خسته نمی شوید ؟

خدمت خودش خدمتگذار را پیدا می کند ، نباید دنبال یک خدمت بود ، باید سرت را پایین بندازی و روی روال باشی ، خدمت به سراغت می آید ‌. در شعبه قبلی در قسمت OT مشغول بودم ، و به این قسمت علاقه داشتم ، و باور نمی کردم که مسئولیت OT را به من بدهند ، چون در واقع مسئولیت در انسان ظرفیت ایجاد می کند . از کنگره ۶۰ و ایجنت شعبه مون عباس آقا خیلی سپاس گزارم که به من اعتماد کردند . تا هر وقت که امر کنند ، من در خدمت هستم . در مورد قسمت دوم سوالتان ، هر وقت به هم می رسیم ، می گوییم خسته نباشید . استاد  امین در اردو فرمودند : هیچ وقت به هم نگوییم خسته نباشی ، چون در واقع همه در کنگره برای خدمت می آییم و به قول شما برای حال خوش می آییم،  فکر کنم از حال خوش هیچ وقت خسته نشویم .

6- به عنوان مسئول OTنظرتان در مورد خدمت صادقانه چیست ؟ 

در واقع خدمت صادقانه بسیار سخت است . دستور جلسه به نام عمل سالم ، عمل به ظاهر نیک داریم . واقعیت این است رهجوی تازه وارد می آید،  مدارکش کامل نیست،  حالش خراب است ، جلسه اولش هست ، مشاوره کامل نشده است، می خواهد راهنما انتخاب کند ، وارد شربت شود ، خوب این جا باید آموزش مسئول قوی باشد و این را بتواند قانع کند که شربت برای هفته آینده بماند . این را چگونه به تازه وارد تفهیم کنی ، از چه ادبیاتی استفاده کنی که حالش خراب نشود ، چون همه ما حالمان اوایل همین طور بود ‌ این را درست انجام دادن ، یعنی آموزش و آدم در طول زمان با این قضیه مواجه می شود ، و باید با تکرار و تمرین در خودش ادامه دهد تا به بهترین شکل آن حرمت را اجرا کند ، اجرای این حرمت ها این که چگونه بگویی که طرف بتواند جذب شود ، خیلی آموزش نیاز دارد .

7- به نظرتان تفاوت درمان شربت OT با شربت متادون چیست ؟

خیلی ساده است متادون شیمیایی هست ، یکی از آلکولید های  تریاک که به صورت مجازی ساخته می‌شود و صنعتی است ، یک ترکیب کامل هست ،ولی متادون نگهدارنده است و مشخص نیست که چقدر می دهند، در کنگره پرتوکل مشخص هست ، نوع مواد و مقدار مواد حتی طریقه مصرف   پرتوکل مشخص است ، همان مثلث اشباع ، تغذیه،  سازگاری که در متادون این در نظر گرفته نمی شود کم و زیاد‌می دهند این ها در کنگره رعایت می شود و کاملا علمی است و برای همین است که روش درمان کنگره کاملا مشخص علمی هست.

8-به نظر شما مصرف به موقع شربت OT چه تاثیری در درمان جسم ، روان و جهانبینی دارد ؟

این مثلث درمان است ، و من برای این که به درمان برسم ، اول باید جسمم درمان شود ، در راستای آن جسم سالم روان سالم را هم درست می کند و ضلع جهانبینی این سه ضلع با هم کامل می شوند و خوب جسم من با چه چیزی درمان می شود ، خود به خود که نمی شود ، با یک داروی کامل درمان می شود و علم هم آن را می گوید . داروی مناسب ، مقدار مناسب ، زمان مناسب . میزانش را پروتکل مشخص می کند ، دارو را هم که آقای مهندس مشخص کرده اند ، می ماند زمان مناسب که راهنما یا پدر و مادر که نمی توانند آن را بدهد ، این اختیار به من داده شده است ، که اختیار درمان به خود شخص هست . من موقعی که سفرم‌ را درست ادامه دادم ، زمان ۶ و یک ثانیه نشد ، دقیقا با ساعت مصرف می کردم و فقط یک بار یادم رفت ، فقط نیم ساعت دیر مصرف کردم ، یعنی زمان آن قدر مهم است و هر کس در وقت درست مصرف کند ، حتما درمان اتفاق خواهد افتاد .


9- نظرتان را در مورد این کلمات بفرمائید؟ 

کنگره ۶۰ : کنگره ۶۰ کلمه نیست ، تفکر هست .

آقای مهندس : یک حال خوش 

خدمت : حال خوش 

شربت OT : اساس درمان 

10 کلام آخر؟ 

خداوند را شاکر هستم که فرصت خدمتگذاری را به من داد و از کلیه اعضای کنگره ۶۰ صائب تبریزی ممنون هستم که اجازه خدمت گذاری می دهند .

تهیه عکس: مسافر شهاب 
خدمتگذار وبلاگ: همسفر مهران 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر رضا . س از لژیون6 شنبه 21 تیر 1399 08:38
آقا طیب کمک راهنمای محترم خدا قوت . شما نمونه بارز یک رهجوی خوب هستید آرزوی بهترینها را برای جنابعالی و خانواده محترم دارم .
حسن مرزبانی شنبه 21 تیر 1399 00:14
خدا قوت عرض میکنم خدمت مسئول محترم اوتی اقا طیب .افرین برشما اقا مهران.
مسافریونس-لژیون یکم جمعه 20 تیر 1399 17:39
آقاطیب عزیز شما جزء افرادی هستید که من به شخصه از شما انرژی میگیرم و باحال خوش شما من هم حالم خوش می شود.امیدوارم در تمام ابعاد زندگیتان موفق وپیروز باشید.
خداقوت به آقا شهاب و آقای مهران
مسافر یوسف لژیون 6 پنجشنبه 19 تیر 1399 22:33
آقا طیب خیلی ممنون که تجربه های خودتون رو در اختیار همه قرار دادید
خدا قوت مهران
مسافر حامد پنجشنبه 19 تیر 1399 21:02
خداقوت آقا طیب عزیز
همسفر لژیون ۵ پنجشنبه 19 تیر 1399 17:43
خدا قوت خدمت آقای طیب و آقای شهاب و تشکر از آقا مهران که اینقدر فعال. هستند آرزوی سلامتی و موفقیت برای همه شما عزیزان.
علی/مرزبانی پنجشنبه 19 تیر 1399 13:54
خدا قوت اقا طیب عالی بود
اقا مهران شما هم خسته نباشید
مسافر محمد لژیون 6 پنجشنبه 19 تیر 1399 00:16
خیلی عالی بود آقا طیب، امیدوارم بالاترین جایگاهها را در کنگره تجربه کنید.
خدا قوت آقا مهران...
مسافر حمیدقره گوز چهارشنبه 18 تیر 1399 23:47
با سلام و احترام خدمت کمک راهنمای محترم طیب عزیز
امیدوارم همیشه شما را در جایگاههای خدمتی ببینیم به فرموده آقای مهندس خدمت به بندگان خداوند نصیب هر کس نمیشود انشاالله در تمامی مراحل خدمتی و زندگی موفق و پیروز باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات